SDP kieltäytynyt

Neuvotteluista kd.n ja perussuomalaisten kanssa, siinä vasta puolue .
Hitot ku meni ääni sdp.lle, kuvittelin heidän toimivan reilusti ketään syrjimättä ja puoluettomasti kuntalaisten puolesta
Vaa kun kuulemma heillä on omat tavoitteet.
Politiikka ei kuulu seurakunnan palvelijalle.
Ei ainakaan Pyhäjärvellä.
17290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Joko unohdit miten Sanna julisteli nuo samat linjaukset ääneen ennen vaaleja? Yritti oäättää äänestäjien puolesta kenen kanssa Suomea johdetaan!

Törkeää.

Muttei niin törkeää kuin se toinen Sannan julistus, että SDP:n "arvot" on paremmat kuin koko Suomen perinteiset koti, uskonto ja isänmaa.

Että sitä se SDP on.

Miettikää huolella voiko tuommoista äänestää!

Äänestä
  • En ole unohtanut, mutta pyhäjärven tilannetta ajattelin.
    Ajattelin sdp sai kaksi uutta valtuutettua niin tapahtuu muutos.
    Eikä lähdetä palvomaan ketään omien etujen puolesta, voisihan sentään alistua keskustelemaan, siitäkin huolimatta vaikka itselle tarjolla porkkanoita, hyvälle se saattaa hetken tuntua .
    Tulihan tuossa äänestäjät laillisesti petetyksi.
    Sitten kuulemaan messua , mitä sitä muuta.

    Äänestä

Kuka nyt alkaa neuvottelemaan PERSUjen kanssa? Miten voi neuvotella ihmisten kanssa joiden puheet ei pidä ja takki pyörii päällä

Äänestä
  • Paljon helpommin kuvailemasi kaltaisten, eli poliitikkojen, kanssa neuvotelee kuin vaikkapa ennakkoluuloihin itsensä hirttäneiden ja ideologisesti jumiutuneiden jyrien kanssa.

    Ymmärrätkö mihin viittaan? 🤔

    Äänestä

Miksi ei sais kieltäytyä? Se kai on joka ryhmän ite päätettävissä, kenen kanssa neuvottelee ja kenen ei

Äänestä
  • Se ei pelasta sitä, että äänestäjät petetty.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Se ei pelasta sitä, että äänestäjät petetty.

    Miten petetty?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Miten petetty?

    Persuilemalla ne on petetty, ja jos et vielä tiedä, on se oma mokasi.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Miten petetty?

    Äänestetyt valtuutetut on KAIKKI edustajia ja se että yhteisiä asioita ei yhdessä hoideta, on kuin siivooja joka ei kaikkia huoneita siivoo.

    Se on poliitikkojen homma siis tulla toimeen ja neuvotella kaikkien kanssa. Ei ne muuten työtään tee vaan laiskottelee!

    Sellaiset voi ettiä töitä jostain muualta jos ei hommat kiinnosta.

    Äänestä

Ei kukaan järkevä neuvottele Persujen kanssa, sillä siinä leimautuu ja joutuu suureen häpeään.

Äänestä
  • Miten olisi eikö pastori välitä keskustella kaikkien kuolevaisten kanssa. Kyllä meitä perussuomalaisia löytyy enemmän kuin arvaatkaan sinun panettelusta huolimatta.
    Häpeäksi oli koko ensimmäinen valtuustokokous.

    Äänestä

Paskanvitut.
ajattele hoopo omilla aivoillasi
eikä Keskuskomitean aivoilla.

Äänestä

Papit oli ennen porvareita .

Äänestä

Täältä ei tule ääntä sellaiselle puolueelle, joka tekee yhteistyötä persujen kanssa.

Äänestä
  • Parasta olisi jos sieltä ei kuule tulisi ääntä kuule ollenkaan - millään tapaa.

    Äänestä

Persut ovat tehneet valintansa. Kunniotetaan heidän oikeuttaan ja annetaan heidän olla siellä, mihin halusivat sittenkin, pois........

Äänestä
  • Jos haluaa istua tyhjän panttina valtuustossa niin persut saavat tehdä sen ratkaisun. Ei kuitenkaan pidä syytellä muita.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Neuvotteluista kd.n ja perussuomalaisten kanssa, siinä vasta puolue .
Hitot ku meni ääni sdp.lle, kuvittelin heidän toimivan reilusti ketään syrjimättä ja puoluettomasti kuntalaisten puolesta
Vaa kun kuulemma heillä on omat tavoitteet.
Politiikka ei kuulu seurakunnan palvelijalle.
Ei ainakaan Pyhäjärvellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu