Siellä kun soittaa tikkuduo Pirre onmyös mukana mutta metsaman on riitautunut kyläkaupan pitäjän kanssa eli molemmat tupettajat loistaa poissaolollaan
Jättääkö forestvinn kyläjuhlan väliin samaten metsaman
18
522
Vastaukset
- Anonyymi
Onkohan aloittaja kännissä kirjoittanut viestinsä kun on niin epämääräistä sössötystä?
- Anonyymi
Kiitettävää toimintaa, varsinkin tapahtuman mainostajalta. Mitä tämä pelleily on. Eivätkös tohdi mennä kyläläisten joukkoon?
- Anonyymi
Toivottavasti jättävät, molemmat.
Ihana Lady voisi tulla.- Anonyymi
Ei mitenkään hauskalta seuralta vaikuta, enemmin on hiljaisen sorttinen ökkänä. Mutta jospa vakka on kantensa valinnut.
- Anonyymi
Eiköhän edes Kallea ollut Anja kutsunut?
- Anonyymi
Ei Kallea näkynyt
- Anonyymi
Paljonko yleisöä oli kun sano Anja että enemmänkin vois olla. Paljonko oli Eräveikkolan vuokra tms. kulut? Jäikö tikkuorkalle tikku käteen?
- Anonyymi
Liikesalaisuuksia!
- Anonyymi
Kylakaupalla on juhlat ens viikonloppuna ja sinne duomanneja EI OLE kututtu!
- Anonyymi
Entäs Pirre?? Paljonko tulee tuoretta pullaa,suolaista syötävää...
- Anonyymi
Ai siellä on monet juhlat Pirre saa taas leipoa kolmelle ihmiselle kuten edellisessäkin
- Anonyymi
KUVAUSAOIKEUDET ANNETTAVA FORESTFINNILLE JA LADYLLE. VIHONVIIMEINEN MOHIKAANI JA SIMO OLIS KIVA NÄHDÄ SIELLÄ. VÄINÖ VOIS TEHDÄ EKA KEIKKANSA SINNE VAI ONKO SE VIELÄ POHJOSEN REISSULLA. JOKU SEN TYTÖISTÄ VOIS TUURATA JOS ON REISUSSA?
- Anonyymi
Äijä se vaan kirjoittaa isoilla kirjaimilla kuin pikkulapset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äijä se vaan kirjoittaa isoilla kirjaimilla kuin pikkulapset.
MIKÄS RAIMO SIELLÄ KIUKKUAA. ÄLÄ TULE TUOLLAISELLA ASENTEELLA KEMUIHIN. OTA POSITIIVINEN OLOTILA. ÄLÄ OLE METSÄMANNILAISEN VEEMÄINEN.
- Anonyymi
Romujuvosta tuskin nähtäneen kyläjuhlissa,vaikka muuten mielestään puhelee tuusniemen puolesta. Vanhat iänkaikkiset kaunat kantaa vielä tänäkin päivänä.
- Anonyymi
Yhteistä rauhankokousta kaikkien riitapukarien kesken suunnitellaan parasta aikaa.. Luja tahto on kaikilla osapuolilla sopuun ja rauhaan. Sitten vois näytösluontoisesti sotakirveen ( kirveet) haudata johonin syvälle, eikä jättää liian pintaan, kuten manit erehtyivät tekemään..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yhteistä rauhankokousta kaikkien riitapukarien kesken suunnitellaan parasta aikaa.. Luja tahto on kaikilla osapuolilla sopuun ja rauhaan. Sitten vois näytösluontoisesti sotakirveen ( kirveet) haudata johonin syvälle, eikä jättää liian pintaan, kuten manit erehtyivät tekemään..
Kukahan vois johtaa rauhanneuvotteluja ja missä?
- Anonyymi
Ei noi enää rauhaa saa aikaan kumpikin niin omapäinen
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745339Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 361602
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500