pitämään tämä palsta tyhjänä noista Lontoon tapahtumista, jotka eivät mitenkään kuulu tänne. Heti siirto tai poisto päälle.
Nyt sheriffiltä vaaditaan selkärankaa
!!!!!
3205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Miksei kansainvälinen politiikka muka kuulu politiikkapalstalle? Kyllä kansainvälinen- ja kansallinen turvallisuus koskettaa myös suomalaisia ja sen ainakin pitäisi kiinnostaa myös kaikkia puolueita.
Tuskinpa Suomi tai Keskusta olisi jokin sivupullo, joka kelluisi maailman merellä ilman virtojen vaikutusta!
Lontoon terroristi-isku vaikuttaa ehdottomasti Suomen keskustajohtoiseen politiikkaan sekä yleisellä, että tarkalla tasolla.
Keskustalaiselle politiikalle asetetaan nyt suuria paineita, joita on hyvä pohtia tällä palstalla.
Kansainvälisten sosialistisidonnaisten järjestöjen ja näiden esikuvien (esim. terroristit Arafat ja Che Guevara) pönkittäminen veronmaksajien rahoilla Suomesta käsin on loputtava ja siinä on tehtävää Keskustalle.
Joskus kannattaisi ajatella mitä puhuu eikä puhua mitä ajattelee,sinulla tuo ajatuksenjuoksu näyttäisi olevan sitä tasoa että harkitse vakavasti tuota ensinmainittua.