Loton lisäarvonta

Millä tarkemmalla logiikalla pelissä voi voittaa?

Veikkauksen pelikuvauksesta tämä ei mielestäni käy ilmi; "Aaluksi on tarjolla 500 kpl 100 euron voittoja. Voittojen suuruutta ja lukumäärää voidaan kuitenkin muuttaa arvontojen välillä."

Systeemiä kuvataan myös raaputusarvontana?

4

233

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuvauksista en tiedä, mutta itse ajattelen niin, että kun jokaisella pelatulla pelillä on oma tunnisteensa tyyliin "29XX-04XXXXX56-08XX66", niin jokin random-arpoja valkkaa ne sata (tai X kpl) numerosarjaa laarista, johon arvontaan halukkuutensa osoittaneet ovat ne lähettäneet. Ja siis vain ne voi halutessaan osallistua, jotka eivät voittaneet kolikkoakaan varsinaisessa palloarvonnassa.

    • Kiitos infosta.

      Tätä kysyin myös Veikkaukselta ja palaute ei millään tavoin avannut asiaa.

    • Anonyymi

      Veikkauksen arvoissa oli tai on sama peli. Ehkä sillä on jokin logikka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      76
      2317
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      15
      925
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      786
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      46
      721
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      49
      706
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      644
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      616
    8. 50
      585
    9. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      584
    10. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      58
      557
    Aihe