Vasukkien Li Anderssonin "ökykengät" ovat ajaneet perussuomalaiset raivon partaalle! Li Andersson siis myy itselleen liian isoja kenkiä netissä.
On vain ajan kysymys kun avoimen homoseksuaalit Tynkkynen ja Vigelius tekevät asiasta podcast-ohjelman. No ainakin aihe sopii hyvin poikien ohjelmaan.
On vain ajan kysymys kun avoimen homoseksuaalit Tynkkynen ja Vigelius tekevät asiasta podcast-ohjelman. No ainakin aihe sopii hyvin poikien ohjelmaan.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Lin kengät sopivat puisto siivoojan rooliin. On hyvä että myy liian isot pois. Koska se muuten potkitaan pois väärinkäytöksistä eu:ssa? Se on tiedon mukaan käyttänyt rahoja väärin. Samasta syystä jonkun muun maalainen jo potkittiin pois.
Niin ja yrittihän se Vigeliuskin vedättää. Maksoi takaisin kun pakko oli. Lemmenpesä veronmaksajien piikkiin. Lakanoiden vaihto sisältyi hintaan?
https://yle.fi/a/74-20052244
Osuiko persua arkaan paikkaan?
Todellinen syy persujen raivoon on silkka kateus: saihan Li eurovaaleissa enemmän ääniä kuin kaikki persut yhteensä.
Ei ihme kun katsoo persujen politiikkaa. Suomalaisten työläisten oloja kurjistetaan ja lyödään mamutusennätys tiskiin. Kiitos perussuomalaiset 2024/70000!
On huomioita ettei Halla-aho ollut ehdolla joka oli presidentti ehdokkaana kuten Li. Ja Halla-aho sai enemmän ääniä kuin Li. Eli jos Halla-aho olisi ollut ehdolla niin olisi saanut enemmän ääniä. Näin se menee, äänet ratkaisee.
Siinä olisi ollut naurussa pitelemistä jos "mestari" oltaisiin valittu. Naama punaisena tiukassa paikassa, eikä nieleskelemiseltä olisi saanut sanaakan sanotuksi. Kyllä presidentin kuuluu tulla Kokoomuksen riveistä.
Mikäs tuossa kun remonttireiska sai ek vaaleissa yksin enemmän ääniä kuin te sinimustat yhteensä. 🤣
Joko sinä homofoobikko ap olet kiitoskortin ruusupuskineen lähettänyt persujen puoluekonttoriin? Kiitoksena siitä, kun persut äänesti Stubbia mitä ilman Haavisto olisi nyt pressa..
Kiitos Soini 2015 mamuaallosta minkä ansiosta Halla-aholaiset istuu nyt hallituksessa Soinin loisiessa sopeutumisrahalla.
Edes perussuomalaiset eivät haluneet punaposkea presidentiksi.
Maahanmuutto-ohjelman arkkitehtina hääräsi itse Mestari ja jälki oli sen mukaista. Persuille riittänyt mustia ukkoja sen jälkeen.
Ja lensi kannattajineen oppositioon kun vaati hallitusta noudattamaan hallitusohjelmaan kirjattua mamupolitiikkaa. Sen ollessa Halla-aholaiset jotka niitä Sipilän kutsumia loisijoita nyt maasta ulos potkii.
Tuppuraista ja kumppaneita ei saa unohtaa jotka nukkuvat persut herätti äänestämään protestina edellisille vihaamaansa Stubbia. Tuppuraisen&co katsoessa aiheelliseksi vttuilla julkisesti puhemies Halla-aholle hetkeä ennen toisen kierroksen äänestyspäivää. Millä, kuten todettua, herättivät nukkuvat persut äänestämään Stubbia ettei Tuppuraisten ja kumpp. kannattama Haavisto voita. Käsittämätön temppu edellisiltä millä tuhosivat Haaviston haaveet päästä pressaksi.
Tynkkysellä ja Vigeliuksella on mamu-miehet. Erikoinen yhteensattuma, että persujen aikaan tapahtuu pahimmat mamuvyöryt ja persuilla on eniten mamu-miehiä. 1 + 1 = 2.
Li haluaa rajattomasti lisää muslimeja kehitysmaista Suomeen elämään suomalaisten veronmaksajien siivellä ja antaa heille Suomen kansalaisuuden jotta ne sitten äänestävät vasemmistoliittoa.Ja sitten maa sekaisin Näin julma ja epäisänmaallinen on teidän Li.
Eikös tämä Li ollut perustamassa Venäjämielistä ryhmittymään Brysselissä?
Miksi sai ääniä? Kansa halusi tuosta lumpusta eroob, muuthan lähti karkuun. Toi idiootti ei älynnyt edes tuota vaihtoehtoa. Kaikki tietää, ettei kykaan tuolla kuuntele tollasen ämmän länkytyksiä. Vähe.män haittaa
Paljonkohan on jo tarjottu? Li'n kengät on fetissi, josta kamppaillessa persuäijät turvautuvat vaikka miten likaisiin temppuihin.
Persut päivittelevät asiaa pikkurillit pystyssä!
Eihän se ole tyhmä joka myy pois turhaa roinaa. Tyhmä on se joka ostaa.
Liian isoihin saappaisiin siis on Li pyrkinyt... Onneksi sen nyt huomannut.
Entä jos joku varastaisi nuo kengät, Li vasemmistotovereineenhan hyväksyy varastamisen. Ja nyt yksi kauppias lehdessä toteaa, että nuoriso ei pidä varastamista mitenkään vääränä.
Purra kauppaa herroille takamustaan. Onko parempaa?
no niin persupakkomielteinen persuista pihalle potkittu rotuopin julistaja, nappi huuleen, nalle kainaloon, tuti suuhun ja tutimaan että jaksat aamulla nousta taas reippaana poikana itkemään persujen perään.
"Jokaisella palstalla tulee keskustella palstan aihealueeseen liittyvistä asioista" https://www.suomi24.fi/opastus/saannot
Mikä edellisessä ei mene sinun päähäsi ap?
Voihan Purrakin myydä linttaan astuttuja kenkiään.
Oli niin helvetin rumat kengät, ettei noita kukaan huoli edes ilmaseksu