Persut vetelee oikeista naruista kannatuskadon keskellä

Anonyymi-ap

On oletettavaa ja valitettavaa, että 2027 eduskuntavaaleihin persut kohottaa kannatustaan, kun nyt ovat tekemässä irtiottoja hallitusohjelmasta, johon ovat 2023 sitoutuneet. Aiheet nimittäin ovat juuri niitä, jotka puree persutollakoihin. Tuskinpa persut hallitusta alkaa hajottamaan, vaikka törkyturpateemu kuinka uhoaisi, mutta kannatusta nostetaan nyt lipsumalla retoriikan tasolla siitä mikä on jo sovittu.
Tämä osoittaa, ettei persuihin voi luottaa kukaan, ei edes Orpo, jolle Purra myi persettä hallitusneuvotteluissa. Taas kosiskellaan äänestäjiä ja aina niitä hölmöjä löytyy persujen paskapuheet uskomaan.

25

168

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä enää onnistu persujen vaalivalhe petosjytky .

      • Anonyymi

        puukottajille ja ryöstelijöille lopetuspiikki 🤔sillä kannatus nousee


      • Anonyymi

        Mene töihin juuttaan pökiö!


    • Anonyymi

      Olet sinä sinimustien somesaastevastaava nettipeikko surullinen tapaus persupakkomielteinesi. Sinun pelätessä jo nyt, kaksi vuotta ennen seuraavia ek vaaleja sitä, että persujen kannatus nousee nykyisestä vuonna 2017.

      Viittauksella edelliseen ota toki nitrosi mutta älä pelkää, persut eivät ole 2017 Lindtmanin vassarihallituksessa sen voin pyhästi luvata.

      Kuten myös sen, että PS kisaa 2031 taas pääministeripuolueen asemasta joten, pitäisiköhän sinun aloittaa jo avausten kirjoittaminen joissa itket sitä, kuinka persujen kannatus tuplaantuu nykyisestä oppositiossa vuoteen 2031 mennessä?

      • Anonyymi

        "persut eivät ole 2017 Lindtmanin vassarihallituksessa sen voin pyhästi luvata."

        Juu, persuthan heitettiin tuolloin hallituksesta ulos. Tosin ei siinä hallituksessa Lindtmania ollut, mutta esim Petteri Orpo oli kertomassa, ettei halla-aholaisten kanssa missään nimessä tehdä yhteistyötä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "persut eivät ole 2017 Lindtmanin vassarihallituksessa sen voin pyhästi luvata."

        Juu, persuthan heitettiin tuolloin hallituksesta ulos. Tosin ei siinä hallituksessa Lindtmania ollut, mutta esim Petteri Orpo oli kertomassa, ettei halla-aholaisten kanssa missään nimessä tehdä yhteistyötä.

        2027 Lindtmanin hallituksessa muita ei ole eikä tule.


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        2027 Lindtmanin hallituksessa muita ei ole eikä tule.

        "2027 Lindtmanin hallituksessa muita ei ole eikä tule."

        Varsinkaan kun kyseistä hallitusta ei ole eikä tule!!!! sen verran suomalaiset ovat tolkun kansaa, ettei enää uudelleen lähde 2019-2023 kaltaiseen sekoiluun mukaan.


      • Anonyymi
        UUSI

        Sinä, sinä, sinä....

        Miksi AINA hyökkäys henkilöä kohtaan ???
        Eikö todellakaan muuta löydy ???


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        2027 Lindtmanin hallituksessa muita ei ole eikä tule.

        Ai jaa. Saako demarit yli 50% äänistä?


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        "2027 Lindtmanin hallituksessa muita ei ole eikä tule."

        Varsinkaan kun kyseistä hallitusta ei ole eikä tule!!!! sen verran suomalaiset ovat tolkun kansaa, ettei enää uudelleen lähde 2019-2023 kaltaiseen sekoiluun mukaan.

        Vuosina 2019-2023 persut olivat yhä venäjämielisessä ID-ryhmässä. Marinin hallitus oli tolkun hallitus perskokkarien kauhukabinettiin verrattuna.


    • Anonyymi

      Erikoinen prseenmyyjä se Purra kun sai sillä Orpon hyväksymään hallitusohjelmaansa persujen mamupolitiikan kiristykset joita ao. käytti tekosyynä potkia persut oppositioon Sipilän hallituksesta? 🤭

      • Anonyymi
        UUSI

        Tottakai Orpo hyväksyi, koska kokoomukkselle tarjoutui kerran elämässä-tilaisuus toteuttaa kaikki isäntiensä kosteimmatkin päiväunelmat.

        Nyt persuja äänestäneet ovat havainneet kantapään kautta, ettei ne mamupolitiikan kiristykset paljoa lämmitäkään, kun oma toimeentulo ja tulevaisuuden näkymät muuttuvat samalla yhä epävarmemmiksi.

        Nyt on persueliitti paniikkimoodissa ja nupit punaisina mietitään, riittäisikö vielä vanha kunnon rasismi, fasismi ja sadismi vai mistä öytyisi iso joukko uusia uunotettavie vuodeksi 2027.


    • Anonyymi

      Persut on kriisissä ja epätoivoisia varsinkin, kun ovat joutuneet muitten
      hallituspuoleitten epäsuosioon. PS:n uhkailuilla ei ole mitään tehoa enää.
      koska Orpo on jo saanut EK:n toivomuslistan läpi Purran kanssa.

      PS uhkasi lähteä hallituksesta jos maahanmuuttopakettia ei avata.
      Ei avattu.
      Persujen uhoilu lopahti siihen ja nyt ne ovat hiljaa k*si sukassa,
      ettei vaan kukaan kysyisi milloin te pidätte lupauksenne lähdette litomaan ?

      Lulu R (PS) torppasi hallituksen ilmastostrategian ilmoittaen, ettei se lähde
      lausuntokierrokselle kuin aikaisintaan elokuussa.

      Orpo löi nyrkkiä pöytään ja laittoi sen liikkeelle eilen.
      Persuilta ei kysytty enää mitään ?

    • Anonyymi

      Sanonpahan että jos Purra ka kukaan muukaan ei päästele sammakoita suustaan , positiivista on tiedossa persuille. Mutta ei kestä kehua julkisesti Ohisaloja eikä ylpeillä.

    • Anonyymi

      Lupaamme vaikka mitä, ja petämme lupauksemme heti kun on sen oikea aika. Pääasia on että hillotolppa pysyy ulottuvillamme t: perussuomalaisten johto.

      • Anonyymi
        UUSI

        Lupaamme vaikka mitä, ja petämme lupauksemme heti kun on sen oikea aika. Pääasia on että hillotolppa pysyy ulottuvillamme.
        Terveisin äärivihervasudemut!!!!


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Lupaamme vaikka mitä, ja petämme lupauksemme heti kun on sen oikea aika. Pääasia on että hillotolppa pysyy ulottuvillamme.
        Terveisin äärivihervasudemut!!!!

        Apinoiva persu on ottanut mallia Orpolta, "kun en muuta keksinyt"?


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Apinoiva persu on ottanut mallia Orpolta, "kun en muuta keksinyt"?

        "Meniks se oikein?"

        Orpon kysymys Purralle, joka sekin lipsahti kaikkien kuultavaksi.


    • Anonyymi
      UUSI

      "Taas kosiskellaan äänestäjiä ja aina niitä hölmöjä löytyy persujen paskapuheet uskomaan."

      Löysiväthän äärivihervassudemuKekkulatkin viime alue- ja kuntavaaleissa höynäytettäviä vaikka kuinka... Nyt joku heitä äänestänyt idiootti odottaa muutosta parempaan, kun ei tajunnut, että hetkonen, JUURI NUO SAMAT PUOLEETHAN ovat olleet 18/21 susisote-alueen johdossa ALUSTA ASTI!!!!
      Toisaalta oli aika outoa edes odottaa noilta äärivihervassudemuKekkuloilta jotain hyvää, puolueilta jotka paskoivat maamme talouden ja hyvinvoinnin 2019-2023 hallituskaudellaan.

      • Anonyymi
        UUSI

    • Anonyymi
      UUSI

      Persut ovat todistaneet olevansa sontapuhepuolue. Ehkä joku hönö heitä vielä uskoo, mutta kovasti pitää persujen valehdella, jos meinaavat päästä vaaleissa 10 % kannatukseen.

      Persut = kokoomuksen oikea reuna

      • Anonyymi
        UUSI

        mä änestän ainaskin presusumalasia kuse riika on nin kanis ja mnä mnesisn sen kaa namisiin eikä se enää ota täne muumaalasia ja maksaa meitin vellat poijes


    • Anonyymi
      UUSI

      Persut ovat myötätuulessa. Maailmassa rikollisuus ja barbarismi on noususssa.
      Ja diktatuurin ihailu niiden keskuudessa, jotka ovat rikollisten puolella, ei sivistyksen, ihmisoikeuksien, yhdenvertaisuuden! Heille se on liian vaivalloista, kun kerran tappamalla saa samat kodinkoneet!

      ensin vihataan muualta tulleita, en sano mitään, en ole muualta tullut
      sitten vihataan omia, pikkuryhmiä, kuten homoja, en sano mitään, en ole homo
      sitten vihataan erimielisiä, niinkuin työläisten etuja ajavia, en sano mitään , olen ylempi toimihenkilö
      sitten vihataan kansaa, joka on vääränlainen, en sano mitään, en voi enää

    • Anonyymi
      UUSI

      Jani Mäkelä on isänmaallinen mies ja hänellä on normaalit perhearvot. Siksi hänen kannatuksensa ei laske.

    • Anonyymi
      UUSI

      Valheilla ja vihalla saa aina kannattajia tietyn tyyppisissä ihmisissä!
      Jospa hakisin yläkerrasta pistoolin on niin hyvä perusta politiikalle! Vai mitä?

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      158
      11059
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5278
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2493
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      31
      2169
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1741
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1604
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1280
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1216
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      976
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      98
      952
    Aihe