Sillä en usko et me enää tullaan näkemään. Mut se sama tunne heräs taas... Sydän sulaa.
Luulin päässeeni siitä ihastuksesta yli
Anonyymi-ap
12458
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hankalia hankalia..
Mulle kävi sama asia viime viikolla. Olin jo unohtanut kaiken mutta nyt se tuli ilman mitään selitystä takaisin yhtä voimakkaana kuin silloin aluksi. Ajattelen että tää on se loppuhuipennus ennen oikeaa unohtamista.
Niin ja varsinkin jos joku asia muistuttaa hänestä. Parastahan olisi ettei tarvitsisi tyytyä vain haaveiluun. Ajatus minusta ja hänestä tuntuu vain mahdottomalta monestakin syystä.
Toivottavasti edes jotkin haaveet tässä elämässä vielä toteutuvat.
Sit se sulaa jos niin on kerran tarkoitettu. Aina ei käy onnellisesti ja jotain vanhaa rakkauttaan etsii läpi elämänsä ja se riittää että edes jonkun toisen ihmisen olemuksessa. Ei kilpailua. Vaikka me ei tiedosteta sitä se on hän jonka menetti joskus nuoruudessaan. Kuitenkin eri ihminen. Kuin hänen kaksoisolentonsa.Sen takia taidan olla melankolinen luonne 🤍❔
mul oli ennen vuotta 2000 autotapailuja erään H(1970) kaa. Olen ajatellut häntä aika ajoin lämpimin aattein. Kävelimme toisiamme vastaan v 2024 Samppalinnan uimalan paikkeilla. Silloin en uskaltanut jäädä kyselemään kuulumisiakaan, kun hän oli liikkeellä ystävättären kanssa. Sen jälkeenkään en ole voinut ottaa yhteyttä, koska mul ei ole enää hänen yhteystietojaan... että tällanen tapaus tällä kertaa🙃🫤
Miksi ette näkisi?
Näkö heikkenee iän myötä.
toivon etten näe erästä miestä enää koskaan. voisi olla liikaa mulle.
Tai sitten unelmien täyttymys.
Hyvä jos joillakin on tuo tunne, pidä siitä kiinni.
Olisitko voinut vain puhua kaivatun kanssa. Usein se riittää seventämään asioita.
Miksi et järjestä asioita niin että näkisitte uudestaan?
Jos tunnet noin niin toimi sen mukaan, mene tapaamaan sitä tunteittesi kohdetta.