Tämän piti olla alku, ei loppu

Mitähän järkeä oli löytää Sinutkin uudestaan... Ja taas menettää.
Tämän piti olla kaiken alku, minulle. Ja kuten hetkeä myöhemmin yllättyneenä sain huomata, myös uuden alku, kertaus, toinen yritys! Säikähdin, innostuin ja rakastuin. Ajatukseen, ideaan, tulevaisuuden toivoon -- sinuun. Olin valmis tekemään töitä, päästäkseni vielä paremmin oppimaan.

Kaikki valuu kuitenkin sormieni välistä, jälleen.. Kuin sula hartsi. Elämä valuu niin monella tapaa hukkaan. Enkä tiedä, miten pitäisin siitä kiinni. Tässä nykytilanteessani. Pelkistä järkisyistä nyt menee hyvin ja oikein. En ole järki-ihminen - se ei ole ikinä riittänyt minulle. Kaikista miljoonista syistä sen pitäisi riittää. Mutta mitä iloa on elämästä, jota ei elä? Kuin keräisi kolikoita säästöpossuun kaapin päälle, ikinä tyhjentämättä rasiaa..

Auta minua oppimaan. Kutsu oikealle polulle. Ajatus vain, ja mielikuvitukseni hoitaa lopun työn. Sillä ajatus on puoli työtä tehtynä, tavoite on polku jota seurata, ja tunne on lopputulos jota koota. Sivu sivulta. Päivä päivältä. Tunne tunteella.
Vain sinä ymmärtäisit, mistä on kyse. Ja mitä minulta nyt puuttuu.

4

319

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nää on jotenkin niin samantyyppisiä keskenään nää sun naisnikit🤔

      • Anonyymi

        Kenen tarkoitat ja mitkä kaikki?


    • Anonyymi00005

      ei voi olla alkua ilman loppua, eli lopusta alkaa uusi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      74
      2435
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      37
      2017
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      102
      1256
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      49
      1022
    5. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      94
      937
    6. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      867
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      31
      755
    8. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      748
    9. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      695
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      608
    Aihe