Onko se hienoa ajaa toisen peräpuskurissa kiinni, pääseekö nopeammin perille kun ahdistelee toista.
Peräpuskurissa ajo liikenneympyrässä.
20
481
Vastaukset
- Anonyymi
Tosi vaarallista jos pysähdyt jalankulkijaa päästämään niin toinen on perässä. Perus ajamisen aakkosiin kuuluu turvaväli.
- Anonyymi
Kannattaa opetella sulkemaan silmänsä peräpuskurissa roikkuvilta naapureilta. Ei niille siinä tilanteessa mitään voi eikä mahda.
Joten parasta jättää ne omiin oloihinsa sinne puskurin taakse, jatkamaan rauhassa roikkumistansa. - Anonyymi
Maalaiset ovat tottuneet ajamaan kymmenien metrien välein,
vaatii totuttelua, jos ei ole esim. koskaan urheillut ,
eikä ole pelisilmää ennakointiin ja väleihin,
ymmärtäähän sen jos on navetasta ajanut pellolle ja takaisin, pelottaahan se jos joku on lähempänä.
Siellä missä on paljon autoja ja liikennettä, on totuttu ajamaan lähellä ja se on normaalia.- Anonyymi
Vitut mitään normaalia ole vaan epänormaalia. Jos on ajanut ajokortin niin pitäisi ymmärtää mikä tarkoitus on pitää väliä riittävästi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vitut mitään normaalia ole vaan epänormaalia. Jos on ajanut ajokortin niin pitäisi ymmärtää mikä tarkoitus on pitää väliä riittävästi.
Olet siis kokematon ja arka. Ehkä opit tai sitten et?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet siis kokematon ja arka. Ehkä opit tai sitten et?
Käypä autokoulun teoriakurssit ajatuksen kanssa uudelleen läpi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olet siis kokematon ja arka. Ehkä opit tai sitten et?
Ymmärrän että jos ajanut vaan potkulaudalla niin ei ymmärrä mitään liikenne käytäytymisestä, bojuu.
- Anonyymi
Kun vanha kiimanen akka pääsee rattiin niin ajaa toisen perässä niin lähellä kun voi ja näyttelee käsimerkkejä että mene nyt lujempaa.
- Anonyymi
Olen yleensä laittanut rekisterinumeroa poliisille häiritsevästä ajotavasta - seuraavan kerran kun jää poliisin pysäyttämäksi voi tulla sakko korotettuna, kun on merkintä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Olen yleensä laittanut rekisterinumeroa poliisille häiritsevästä ajotavasta - seuraavan kerran kun jää poliisin pysäyttämäksi voi tulla sakko korotettuna, kun on merkintä.
Poliisit onkin tarkkoina ja auliina kirjaamaan yleisöltä tulleet ajohäiriövihjeet poliisin omaan, maanlaajuiseen autorikosten rekisteriin.
Sieltä ne kenttätöissä olevat poliisit saa radiopuhelimeensa tiedon, jos joltain jannulta jäi liikenneympyrässä vilkku käyttämättä, kun poistui ympyrästä.
- Anonyymi
Juu se vilkku on ihan hirveän vaikea käyttää, samoin kun se miten päin lippis kuuluisi olla päässä.
- Anonyymi
Onko hömöjä joilla lippa taakseppäin.
- Anonyymi
On ja sylkevät sivulasiin kun eivät huomaa avata ikkunaa.
- Anonyymi
Kirvesmies täällä. Äijänkivellä on ihan tavan omaista, että kuljetaan perätoukurisa. Tulkaa katsomaan! Parijonossa tulevat kättelen henkilökohtaisesti. Äijänkivi on Superin jälkeen vt12 varrella. Kirvesmies odottelee teitä. Tervetuloa!
- Anonyymi
Jos ihminen opettelee ja totuttelee aina ajamaan toisen peräpuskurisss kiinni, niin sellainen kostautuu ajan mittaan.
Kaikille perässä roikkujille tulee peräpukamat. Se on viheliäinen sairaus, kun ahistaa istuakin. Ja perästä purskahtelee silloin tällöin pikkasen verta.
Kannattaa rajoittaa perässä roikkumista, ja välttää peräpukamat. - Anonyymi
Kiva ajella kun on maskissa vetokoukun mentävä jälki.
- Anonyymi
Mopo pojat kanssa ajavat lähellä ja oikea käsi veivaa kaasua edes takasin.
- Anonyymi
Kiertoliittymässä ajetaan hiljaa, eikä siksi tarvita mitään pitkiä välejä. Tiiviisti ajaminen helpottaa myös muiden liittyä joukkoon kun ei ole sellaisia jotka vain hidastaa.
- Anonyymi
Ruskean reijän ritarit tykkää ajaa takapuskurissa kiinni..
- Anonyymi
Juu ritarit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään17916340Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903775Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,1403071Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu271814Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2791514Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?551471Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1601417Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151314Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141284- 811101