Uskotteko karmaan

Anonyymi-ap

Uskotteko karmaan? Oletteko kohdanneet tekojenne seurauksena karmaa ja minkälaista? Onko se opettanut teitä?

10

602

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      UUSI

      Kyllä

    • Anonyymi
      UUSI

      Uskon. Sen voi myös sanoo silleen että sitä mitä kylvää sitä myös niittää. Eli kannattaisi aina tehdä hyvää.

      • Anonyymi
        UUSI

        Tähän olen pyrkinyt.


      • Anonyymi
        UUSI

        Oman karman, kun saa kerran kunnialla vankilassa puhdistettua niin TOISELLA KERRALLA voi ottaa suosiolla uudelleen SYYT TAAS NISKOILLEEN JA MENNÄ KUNNIANLOUKKAUS SAKKO VANKINA VANKILAAN, KOSKA EI KUNNIALLISET SENTÄÄN MITÄÄN PYHIMYKSIÄ JA NEITSYITÄ OLE VAIKKA HE NIIN KUVITTELEVAT.


    • Anonyymi
      UUSI

      Kyllä. E

    • Anonyymi
      UUSI

      En usko. Elämä on osoittanut sen, että hyville ihmisille tapahtuu kauheita, eikä paha valitettavasti saa elämässä palkkaansa. Ei tarvi kuin uutisia vilkaista joka päivä niin voi todeta, että karma on höpötystä.

      Nainen

      • Anonyymi
        UUSI

        Se paha saa kyllä palkkansa, muodossa, tai toisessa, vaikka sitten jumala partikkelin(fysiikan termi) kautta, kun kuolee..


      • Anonyymi
        UUSI

        Minäkin joskus uskoin, mutta en enää. Tuntuu, että mitä törkeämpi olet, niin sen paremmin sulla menee.


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Se paha saa kyllä palkkansa, muodossa, tai toisessa, vaikka sitten jumala partikkelin(fysiikan termi) kautta, kun kuolee..

        Jokainen meistä kuolee, eli elämänsä miten tahansa.


      • Anonyymi
        UUSI
        Anonyymi kirjoitti:

        Minäkin joskus uskoin, mutta en enää. Tuntuu, että mitä törkeämpi olet, niin sen paremmin sulla menee.

        Siltä se valitettavasti nykyaikana näyttää. Olen ihan samaa mieltä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      192
      11599
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5489
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2787
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2405
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1881
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1855
    7. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      29
      1734
    8. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      12
      1696
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1496
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      42
      1488
    Aihe