"Euroopan parlamentti äänestää torstaina Euroopan komission ja sen puheenjohtajan Ursula von der Leyenin nauttimasta luottamuksesta. Joukko pääosin laitaoikeistolaisia europarlamentaarikkoja esittää, ettei komissio nauttisi parlamentin luottamusta.
Komission kaatumista on pidetty hyvin epätodennäköisenä. Epäluottamuslause vaatisi läpi mennäkseen kahden kolmasosan enemmistön parlamentissa."
"Epäluottamuslausetta koskevan esityksen allekirjoittaneet kuuluvat erityisesti oikeistokonservatiiviseen ECR-ryhmään. Suomesta ryhmään kuuluu perussuomalaiset."
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011351572.html
Kuuluu FSB:n kouluttaman Supo-agentin tehtävään Brysselissä?
Tynkkynen aikoo äänestää EU-komission kaatamisen puolesta. Putinin hyödyllinen idiootti?
14
203
Vastaukset
- Anonyymi
Tynkkysen ykköstehtävä Brysselissä?
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRaKlQHOwOM-y6IbsMZn9Bt_MPkGhAXebwwyA&s- Anonyymi
Kokoelmassa on jo kymmenen. Ja kansa maksaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kokoelmassa on jo kymmenen. Ja kansa maksaa.
PS:n EU-edustus on 100 %:sesti homoseksuaalista. Täydellinen savuverho FSB:n kouluttamalle Supo-agentille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
PS:n EU-edustus on 100 %:sesti homoseksuaalista. Täydellinen savuverho FSB:n kouluttamalle Supo-agentille.
Totta.
- Anonyymi
Voi olla myös ihan hyödytön idiootti.
- Anonyymi
Huomios vaan Alania ja adoptio prosessiaan. Ja tietysti tiktokkiin.
- Anonyymi
Aina kun päättäjät nostavat salaliittoteorian esille omissa asioissaan, tarkoittaa se, että rikos on jo tapahtunut. Ursula hävitti rokotekauppaan liittyvän sähköpostivaihdon mystisesti, vaikka kaikissa tuon tason organisaatioissa on moninkertaiset tallennusjärjestelmät ja back upit. Toinen merkki rikoksista on Putin-kortin esiinveto. Vastustajat pelaavat ja mustamaalaavat viattomia Putinin käskystä. Ja peräkammarien pojat ostavat kaiken tuon paskan ruotoineen.
Ei ihme, että politikot vievät veronmaksajia ja heidän rahojaan miten haluavat.- Anonyymi
No ainakaan Tynkkysen FSB-koulutus Tverin leirillä ei ole mitään salaliittoteoriaa.
- Anonyymi
Mozambik oli Neuvostoliiton vaikutuspiirissä yhtä lailla Somalian kanssa..
- Anonyymi
Neuvostoliitto kaatui yli 30 vuotta sitten. Nyky-Venäjää johtaa Tynkkysen ideologinen aateveli.
- Anonyymi
EU rajat ei menneet ajoissa kiinni , johto vaihtoon
- Anonyymi
Rajat vuotivat jo 2015, kun persut viimeksi istuivat hallituksessa.
- Anonyymi
Tuokin äänestys oli jossain mahorkan ja kaalisopan tuoksuisessa kammiossa masinoitu. Persu-Tynkkynen mukana toimeenpanemassa hyödyllisten ja hyödyttömien idioottien joukonjatkona.
- Anonyymi
Voi olla perääkin tossa EU: n casessa, tiedä en, mutta sen tiedän että myös agentti Tynkkysen saloja olisi myös hieman avattava sloboissa. Suostuukohan agentti tähän?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1133864
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413203- 2362866
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?402386- 361684
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?241496Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411476- 141371
- 181345
- 221271