nordea, paska pankki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi-ap

Nyt tuli nordeaa mitta täyteen. rupesin eilen illalla maksamaan autoveroa, kas käyttäjätunnukseni oli kadonnut päästäni ja lihasmuistista.. 20v olen sen näpytellyt ulkomuistista. 03 asti aamulla kokeilin eri vaihtoehtoja tuloksetta. aamun etsin 20v vanhoja papereita tuloksetta. yritin soittaa nordeaan. robotti lässyttää tunnistautumisesta mitä en voi tehdä. asiakaspalveluun pääsin jonkun idiootin kanssa chat palstalle tunnistautumalla toisen pankin tunnuksilla. tyly ei onnistu mitenkään. toinen oli joku mamu, yhtä mulkku. pitää varata aika. 40km päässä konttori 17.7 aika lahdessa monta konttoria ja ei muka ole 5min hommaan työntekijöita. tai sitten 70km auki to 10-13 tietysti työaikana ja en voi poistua. kahdesti chat tyyppi lyönyt ns luurin korvaan. lupasivat lähettää tunnukset kestää 2 viikoa!!! ymmärrän ettei netissä jaella tai puhelimessa mutta ei löydy edes konttorista.. mistähän vitusta tässä maksetaan?

7

634

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sinulla on ollut oikosulku. Jätä asia vähäksi aikaa, ja oikea käyttäjätunnus putkahtaa myöhemmin mieleesi yhtäkkiä.

    • Anonyymi

      Ihan oma mokasi, jos et muista tunnuksiasi. Sinulla on toinen pankkitili, miksi et maksa sieltä? Ei rahaa? Oma mokasi. Ei kaikkia munia samaan koriin.

      Laskut saa e-laskuna automaattiseen veloitukseen. Laskut voi laittaa maksuun myös ennen eräpäivää.

      • Anonyymi

        oma moka joo.. katsos ihmisillä voi olla paljon asioita mielessä ja joskus tulee vanhenmiten oikareita. se putkahti mieleen aivan vahingossa ja homma pelittää taas ja paperilla varmuudeks 3 paikassa. kyse onkin nyt tämän nordean asiakaspalveluhalukkuudesta ja asioiden toimivuudesta. lahdessa 3 konttoria ja vissiin 3 työntekijää kun niin kiire vai paljon asiakkaita? koko laitos toimii verkossa ja vanhanajan pankkipalvelut historiaa. olet meille tärkeä, päivittäiset raha-asiat hoidossa jne paskaa. mitäs jos jollekkin tulee oikeesti hätä? venaa 2 viikkoo. minä hek koht vihaan mobiili, äly, etä jne nykyajan paskaa. voiko pankkia kutsua enää pankiksi. riistolaitos että kansalaisia voidaan pitää silmällä ja ohessa riistää. munat on semmosessa korissa eli käteisenä.


    • Anonyymi

      Mulla on koodit paperilla ja koneessa koodattuna niin että edessä ja takana on vale numeroita

    • Anonyymi

      Erikoinen tuo pankin sisäänkirjautuminen tai aloittaja käyttää vanhanaikaistacselain pankkia.

      1. Paperisessa laskussa on viivakoodi ja mobiilissa voi lukea koodin.

      Ainakin op mobiiliin voi kirjautua sormenjäljellä ja S-pankkiin pin koodilla tai kumpaankin laiteesta riippuen myös faceId llä taii kaikilla.

      Koska minulla ei ole autoa niin en tiedä millinen se lasku on, tai voiko trafin sivulle kirjautua ja nädä ja maksaa laskun suoraan esim. Paytrai maksuna.

      2. Vaikka olen korviani myöden vittuuntunut Nordeaan omien kokemusten jälkeen, niin mielestäni aloittajan tarina on täysin hänen omaa syytä, ei Nordea-pankin.

    • Anonyymi

      Nordea on paras paskaa huiaus pankki

    • Anonyymi

      Se alkomahooli kannattaa jättää, itellä oli samoja juttuja kun ryyppäsin. Nyt olen parempi ihminen koska en juo

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      35
      10519
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      124
      10109
    3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7911
    4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6304
    5. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4862
    6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      54
      4679
    7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      114
      4031
    8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      123
      3381
    9. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      62
      3107
    10. Adonikselle

      Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
      Ikävä
      217
      3026
    Aihe