Valetta! Taru Pernu!

Anonyymi-ap

Lihapulla Taru Pernu on oksennuksen arvoinen! Lintulammen asukasyhdistys on hyväksikäyttöön keskittynyt omahyväinen läskiämmän pätemistyö. Taru Pernu on yksi näistä valehtelevista huijaaja työntekijöistä. Puljun idea on käyttää hyväksi aikuisia työkykyisiä ihmisiä. Hoidettavat eivät tiedä, veivät osaa, eivät ymmärrä tätä. Osa pelaa pelissä mukana.

6

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      100, 99, 98, 97, 96, 95, 94..aika kulkee nyt eteenpäin. Paranna itsestäsi pois haaveet, ettei jotkut iske jo takaisin!

      • Anonyymi

        Kerron tämän vain koska haluan sinun tietävän mitä joku ajattelee puljustasi.


    • Anonyymi

      Hullun lehmän tautia liikkeellä vissiin... se on kyllä totta, että aina ei tiedä mitä ajatellaan, kenenkään puljusta tai ylipäätään ihmisestä. Joku vihaa mutta on silti kohtelias, päällepäin ri huomaa. Sen vain huomaa jos asiakaspalvelu ri pelaa, päivästä kuuluu sanoa kaikille toki kyllä.

    • Anonyymi

      Aloittajan olisi hyvä käydä juttelemassa terveysasemalla kun tuntuu olevan jotakin ongelmaa mielenterveyden kanssa.

      • Anonyymi

        Asiat ymmärtää vain itse kohtaamalla henkilöt. Sitä voi tietenkin kuvitella, ettei hyväksikäyttö ole juuri se tyyli millä oululainen tekee rahaa.
        Poissuljen kaikki yritykset joissa yrittäjät itse tekevät työtkin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      131
      3950
    2. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3455
    3. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      17
      3397
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3337
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      61
      3244
    6. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      49
      2991
    7. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2905
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2657
    9. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      74
      2628
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2377
    Aihe