Viisvitonen jyrää ja kuuskutonen tippuu kelkasta:
https://i.ibb.co/BHSnDbht/keno-counter-2025.jpg
Mutta, tuulilla on tapana kääntyä ja jouluna tilanne voi olla jo ihan eri.
#OnneaPeliin
Keno - vuosi 2025
9
391
Vastaukset
- Anonyymi
ja päävoitto arvotaan pelattujen rivien kesken ehdolla veikkauksen mitä mieleen juolahtanut laatia. Päävoiton arvonnan ehto voi olla vaikka 3 kertaa päivässä tj vetää pakasta kortin ja sen pataässä. Et eteltä ajatellen päävoiton kiinni saamisen todenäköisyys on nolla. Loput voittojen tasot muodostuvat päävoittoa kiertävän venkuloinnin kautta.
- Anonyymi
La 12.07.2025 klo 20:49 arvonnassa pamahti kuluvan kalenterivuoden kahdeksastoista talon 10 täysosuma:
https://i.ibb.co/n8M03VtM/keno-stats-2025.jpg
Toistaiseksi edelliseen vuoteen verrattuna parempi tahti päävoitoissa on ollut vain tasoissa 10, 9 ja 6.
Ikävästi se supertason 11 täysosuma vaan kehtaa odotuttaa itseään.
Tasolla 11 voittaminen edellyttäisi ihmisten pelaavan enemmän Veikkauksen pelipaketteja
* Täyskeno
* TuplaTäyskeno
* SuperTäyskeno
Yksittäisenä rivinä supertasoa ei voi pelata.- Anonyymi
Ja heti perään maanantaina 14.07.2025 jo yhdeksästoista täysosuma pelitasolla 10 tämän kalenterivuoden aikana. Näin ne kasaantuu ja sitten saattaa olla pitkäkin tauko sattumissa.
- Anonyymi
200 päivää eletty kalenterivuodesta 2025. Siispä 600 KENO-arvontaa on suoritettu:
https://i.ibb.co/tMVFqcs2/KENO-paavoitot-tasoittain-2021-2025.jpg
Ekassa taulukossa on kaikki maksetut täysosumat pelin tasoilla 2-11.
Toisessa taulukossa on samalta ajalta kaikki yhtä vaille täysosumat eli ne suurimmat harmin paikat, kun se viimeinen numero meni taas lopulta ohi. Voitto siis tuli, mutta enempäänkin olisi paremmalla tuurilla ollut mahdollisuus.
Jälkimmäisessä taulukossa huomio kiinnittyy kappalemäärien hurjaan laskuun. 2020-luvulla joka vuosi on 200 ensimmäisen päivän aikana pelaaminen vähentynyt. Mikään pelaajien huonontunut tuuri ei selitä tuota voittojen määrän jatkuvaa vähenemistä. Syy on yksinkertaisesti siinä, että kansa kuluttaa aiemmin KENO -peliin laittamansa rahat johonkin ihan muuhun viihteeseen.
Olisikohan Veikkauksen aika laittaa taas se +20% BONUS -viikko tulille buustaamaan pelaamista... - Anonyymi
KENO -pelissä on ollut hurja kahden viikon jakso: peräti viisi (5) kymppitason täysosumaa on pamahtanut maksuun lyhyen ajan sisällä. Komeimpana niistä ke 30.07. klo 20:49 arvonnassa, jolloin KUNKKU -numerokin osui ja voittokerroin oli 500000.
- Anonyymi
Viimeisimmät viikot KENO -pelissä ovat olleet hurjia tasojen 10 ja 9 osalta:
https://i.ibb.co/k2DBx5T0/keno-paavoitot-2021-2025.jpg
Eilen ke 27.08.2025 klo 23 arvonnassa paukahti jo kuluvan kalenterivuoden kahdeskymmeneskahdeksas täysosuma pelin tasolla 10. Meneillään on vasta kalenteriviikko 35 eli lukema 28 on huomiota herättävän iso.
Vertailu aiempiin vuosiin samalla aikajaksolla paljastaa, että jostakin tähtitaivaan asennosta johtuen kaikki muut tasot on pahasti miinuksella paitsi nuo mainitut 10 ja 9.
Kannattaa varmaankin uhrata elämästä tunti ja kuunnella tuo Ursan uusin katsaus siihen mitä taivaalla lähiaikoina tapahtuu:
https://www.youtube.com/watch?v=sxZ1UQ7JSXo
ja pelata sitten sieltä saatujen vinkkien mukaan tai jättää kokonaan pelaamatta, jos tähdet eivät lähiviikkoina ole suosiolliset. 🤓 - Anonyymi
Yksittäinen vuosi on huono mittausjakso. Joku numro on jossain vaiheessa hyvin aktiivinen ja toisessa taantuu. Vaikka Keno tulee kolme kertaa päivässä, ja yli tuhat vuodessa, niin mittaukset pitäisi ottaa kahden vuoden jaksoissa ja laskea yhteen.
Itselläni ei ole keno-tilastoa, mutta Lotosta on aika tarkka 20 vuoden lista ja eurojackpotissa sen alusta saakka vuoden 2012 maaliskuusta. Eurossa ja lotossa on se ongelma, että Loton numeroihin tuli nro 40 ja yksi lisänumero on poistettu. Eurossa on lisätty lisäpalloja. Mutta kokonaisina vuosina ilman muutoksia saadaan jo muutmana vuotena hyvin vertailtavaa dataa. - Anonyymi
KENOssa menossa bonusviikko (+20% voittokertoimiin viikolla 36/2025).
Ja onhan siellä jo paukkunutkin. Tiistaina 02.09. klo 15 ja perjantaina 05.09. klo 21 on mennyt maksuun tasolla 10 osunut täysosuma ilman KUNKKUa.
Ja koska on se bonus, niin voittokerroin nousi 200000 -> 240000.
https://i.ibb.co/B22nb0g0/best-profits-keno-last-2-weeks.png
Varmasti naurattaa osallisia matkalla pankkiin 🤣
PS. Tuo perjantainen 10/10 oli jo kuluvan kalenterivuoden kolmaskymmenes täysosuma!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1751471
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431061Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38745- 14670
Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21660Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä29653- 36643
Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46607Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .17593Ajatteletko ollenkaan minua
Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott30587