Keno - vuosi 2025

Anonyymi-ap

8

332

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ja päävoitto arvotaan pelattujen rivien kesken ehdolla veikkauksen mitä mieleen juolahtanut laatia. Päävoiton arvonnan ehto voi olla vaikka 3 kertaa päivässä tj vetää pakasta kortin ja sen pataässä. Et eteltä ajatellen päävoiton kiinni saamisen todenäköisyys on nolla. Loput voittojen tasot muodostuvat päävoittoa kiertävän venkuloinnin kautta.

    • Anonyymi

      La 12.07.2025 klo 20:49 arvonnassa pamahti kuluvan kalenterivuoden kahdeksastoista talon 10 täysosuma:

      https://i.ibb.co/n8M03VtM/keno-stats-2025.jpg

      Toistaiseksi edelliseen vuoteen verrattuna parempi tahti päävoitoissa on ollut vain tasoissa 10, 9 ja 6.

      Ikävästi se supertason 11 täysosuma vaan kehtaa odotuttaa itseään.

      Tasolla 11 voittaminen edellyttäisi ihmisten pelaavan enemmän Veikkauksen pelipaketteja

      * Täyskeno
      * TuplaTäyskeno
      * SuperTäyskeno

      Yksittäisenä rivinä supertasoa ei voi pelata.

      • Anonyymi

        Ja heti perään maanantaina 14.07.2025 jo yhdeksästoista täysosuma pelitasolla 10 tämän kalenterivuoden aikana. Näin ne kasaantuu ja sitten saattaa olla pitkäkin tauko sattumissa.


    • Anonyymi

      200 päivää eletty kalenterivuodesta 2025. Siispä 600 KENO-arvontaa on suoritettu:

      https://i.ibb.co/tMVFqcs2/KENO-paavoitot-tasoittain-2021-2025.jpg

      Ekassa taulukossa on kaikki maksetut täysosumat pelin tasoilla 2-11.

      Toisessa taulukossa on samalta ajalta kaikki yhtä vaille täysosumat eli ne suurimmat harmin paikat, kun se viimeinen numero meni taas lopulta ohi. Voitto siis tuli, mutta enempäänkin olisi paremmalla tuurilla ollut mahdollisuus.

      Jälkimmäisessä taulukossa huomio kiinnittyy kappalemäärien hurjaan laskuun. 2020-luvulla joka vuosi on 200 ensimmäisen päivän aikana pelaaminen vähentynyt. Mikään pelaajien huonontunut tuuri ei selitä tuota voittojen määrän jatkuvaa vähenemistä. Syy on yksinkertaisesti siinä, että kansa kuluttaa aiemmin KENO -peliin laittamansa rahat johonkin ihan muuhun viihteeseen.

      Olisikohan Veikkauksen aika laittaa taas se +20% BONUS -viikko tulille buustaamaan pelaamista...

    • Anonyymi

      KENO -pelissä on ollut hurja kahden viikon jakso: peräti viisi (5) kymppitason täysosumaa on pamahtanut maksuun lyhyen ajan sisällä. Komeimpana niistä ke 30.07. klo 20:49 arvonnassa, jolloin KUNKKU -numerokin osui ja voittokerroin oli 500000.

    • Anonyymi

      Viimeisimmät viikot KENO -pelissä ovat olleet hurjia tasojen 10 ja 9 osalta:

      https://i.ibb.co/k2DBx5T0/keno-paavoitot-2021-2025.jpg

      Eilen ke 27.08.2025 klo 23 arvonnassa paukahti jo kuluvan kalenterivuoden kahdeskymmeneskahdeksas täysosuma pelin tasolla 10. Meneillään on vasta kalenteriviikko 35 eli lukema 28 on huomiota herättävän iso.

      Vertailu aiempiin vuosiin samalla aikajaksolla paljastaa, että jostakin tähtitaivaan asennosta johtuen kaikki muut tasot on pahasti miinuksella paitsi nuo mainitut 10 ja 9.

      Kannattaa varmaankin uhrata elämästä tunti ja kuunnella tuo Ursan uusin katsaus siihen mitä taivaalla lähiaikoina tapahtuu:

      https://www.youtube.com/watch?v=sxZ1UQ7JSXo

      ja pelata sitten sieltä saatujen vinkkien mukaan tai jättää kokonaan pelaamatta, jos tähdet eivät lähiviikkoina ole suosiolliset. 🤓

    • Anonyymi

      Yksittäinen vuosi on huono mittausjakso. Joku numro on jossain vaiheessa hyvin aktiivinen ja toisessa taantuu. Vaikka Keno tulee kolme kertaa päivässä, ja yli tuhat vuodessa, niin mittaukset pitäisi ottaa kahden vuoden jaksoissa ja laskea yhteen.

      Itselläni ei ole keno-tilastoa, mutta Lotosta on aika tarkka 20 vuoden lista ja eurojackpotissa sen alusta saakka vuoden 2012 maaliskuusta. Eurossa ja lotossa on se ongelma, että Loton numeroihin tuli nro 40 ja yksi lisänumero on poistettu. Eurossa on lisätty lisäpalloja. Mutta kokonaisina vuosina ilman muutoksia saadaan jo muutmana vuotena hyvin vertailtavaa dataa.

    • Anonyymi

      KENOssa menossa bonusviikko (+20% voittokertoimiin viikolla 36/2025).

      Ja onhan siellä jo paukkunutkin. Tiistaina 02.09. klo 15 ja perjantaina 05.09. klo 21 on mennyt maksuun tasolla 10 osunut täysosuma ilman KUNKKUa.

      Ja koska on se bonus, niin voittokerroin nousi 200000 -> 240000.

      https://i.ibb.co/B22nb0g0/best-profits-keno-last-2-weeks.png

      Varmasti naurattaa osallisia matkalla pankkiin 🤣

      PS. Tuo perjantainen 10/10 oli jo kuluvan kalenterivuoden kolmaskymmenes täysosuma!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      80
      6992
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6523
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6313
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4122
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2502
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2419
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      59
      2183
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1509
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1502
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1240
    Aihe