TV-mainoksia on monenlaisia. Monet ovat asiallista informaatiota. Jotkut ärsyttää.
Minusta on ärsyttävin Taneli Mäkelä ja hänen S-kaupan mainokset. "Tämä ei ole käristemakkaraa tai grillattua lohta, tämä on plaap, plaaplap..."
Mulle ei ole tuo selvinnyt. Samaa toistoa vähän väliä. Kääntyy heti toiselle kanavalle kun TM ilmestyy virnistellen kuvaruutuun.
Ärsyttävin TV-mainos?
4
158
Vastaukset
- Anonyymi
Täysin samaa mieltä. Samoin kaikki k-kaupan mainokset on ihan järkyttävän huonoja.
- Anonyymi
Minä en inhoa K-Cittarin mainoksia mutta kylläkin aloittajan mainitsemaa S-marketin mainosta, sekä kaikkia seksilelumainoksia ja MobilePay for business-mainosta inhoan erityisesti!
- Anonyymi
Enimmäkseen kaikki mainokset ärsyttää. En osta mitään mitä mainostetaan. Piruuttanikaan. Tv stä tulee muutenkin ihan paskaa ohjelmaa. Kymmenen kertaa samat leffat eri kanavalla ja samoja sarjoja uusintoina. Matrix tullut jo tuhkatiheään. Bonditkin nähty jo kymmeneen kertaan. Uunoista puhumattakaan. Kerran pari kuussa joku leffa mitä en oo nähnyt ja niitä olisi ihan helvetisti. Yle vero sais olla katselutuntiperusteinen. Maksaisin ehkä 10 e vuodessa jos olisi euron tunti. Netflix auttaa vähän. Kannattais lukea ehkä enemmän ja jättää kanavien selaaminen pois.
- Anonyymi
Pitäisi olla Elämä on ihanaa. Monet tosin ottavat täytettä pysyäkseen nuorina vanhoina silti. Aika hassua.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1534124
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1312666- 62483
- 252268
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.472154Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää191768Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s341674Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?301664Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.571239Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?341121