TV-mainoksia on monenlaisia. Monet ovat asiallista informaatiota. Jotkut ärsyttää.
Minusta on ärsyttävin Taneli Mäkelä ja hänen S-kaupan mainokset. "Tämä ei ole käristemakkaraa tai grillattua lohta, tämä on plaap, plaaplap..."
Mulle ei ole tuo selvinnyt. Samaa toistoa vähän väliä. Kääntyy heti toiselle kanavalle kun TM ilmestyy virnistellen kuvaruutuun.
Ärsyttävin TV-mainos?
5
234
Vastaukset
- Anonyymi
Täysin samaa mieltä. Samoin kaikki k-kaupan mainokset on ihan järkyttävän huonoja.
- Anonyymi
Minä en inhoa K-Cittarin mainoksia mutta kylläkin aloittajan mainitsemaa S-marketin mainosta, sekä kaikkia seksilelumainoksia ja MobilePay for business-mainosta inhoan erityisesti!
- Anonyymi
Enimmäkseen kaikki mainokset ärsyttää. En osta mitään mitä mainostetaan. Piruuttanikaan. Tv stä tulee muutenkin ihan paskaa ohjelmaa. Kymmenen kertaa samat leffat eri kanavalla ja samoja sarjoja uusintoina. Matrix tullut jo tuhkatiheään. Bonditkin nähty jo kymmeneen kertaan. Uunoista puhumattakaan. Kerran pari kuussa joku leffa mitä en oo nähnyt ja niitä olisi ihan helvetisti. Yle vero sais olla katselutuntiperusteinen. Maksaisin ehkä 10 e vuodessa jos olisi euron tunti. Netflix auttaa vähän. Kannattais lukea ehkä enemmän ja jättää kanavien selaaminen pois.
- Anonyymi
Pitäisi olla Elämä on ihanaa. Monet tosin ottavat täytettä pysyäkseen nuorina vanhoina silti. Aika hassua.
- Anonyymi00006
Haluatko nähdä enemmän kuumia kuvia? Klikkaa! https://Ellen.hoty.lat/Ellen#/?/?/ry9qqsduf
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 643740
- 663532
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa943352SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p582752- 722580
- 562231
Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.511408Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411145Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171122Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.1261118