TACO mies jänistää taas kerran maanantaina. Vihjasi esittävänsä pakotteita Putinille.

Anonyymi-ap

Tosiasiassa on pelannut Venäjän pussin 6 kk odottaen Ukrainan antautumista. Trump pelaa härskisti kaksinaamaista peliä EU ja Venäjän välillä. Trumpille on ihan sama kumpi voittaa, kun hän vaan on voittajan puolella. Jenkit ovat itsekin havainneet, ”Trump Always Chickens Out”, joka suomennettuna tarkoittaa ”Trump jänistää aina”. Niin hän tekee maanantainakin ja Putinin aika raja siirtyy syksyyn. Jospa Venäjä siihen mennessä olisi saanut jotain sotamenestystä P-Korean ja Laosin joukoilla. '

TACO mies on nimensä ansainnut. Jänis mikä jänis, pää puskaan toivoen, että kukaan ei näe.

13

292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinhän siinä taas kävi. Taco mies vesitti uhkauksensa ja siirsi pakote päätöstään taas 50 päivällä. Miksi ihmeessä? Sehän tarkoittaa taas tuhansien ukrainalaisen siviilin tarpeetonta kuolemista. Taco mies on vatuloinut 6 kuukautta. Rauhan piti tulla seuraavana päivänä. kun hänet valitaan presidentiksi. Ei tullut, ei edes tulleja Venäjälle. Raukka mikä raukka.

      • Anonyymi

        Tapettava.


    • Anonyymi

      Putin ja Kreml ilmoitti, että he tarvitsevat 60 vuorokautta vallatakseen koko Ukrainan. Taco mies Trump tiukensi aikataulua, että kyllä se pitää saada 50 päivässä tehtyä. Sen jälkeen alkavat rauhan neuvottelut, joille tosin ei ole aikataulu tavoitteita. TAO mies pelaa koko ajan Putinin pussiin.

    • Anonyymi

      Totta.

    • Anonyymi

      Taco mies on taas vauhdissa. Harkitsee toissijaisia pakotteita Venäjälle. Ensisijaiset pakotteet olisivat liian kovia Putinin tsaarivaltion ja Trumpin kuningaskunnan yhteiselle tulevaisuudelle. Kumpikaan ei niistä hyötyisi.

    • Anonyymi

      Taco miehen mukaan Yhdysvaltain erityislähettiläs Steve Witkoff matkustaa pian Moskovaan. Syynä tietenkin se, että Taco mies odottaa saavansa Putinilta kultaisen täysikokoisen omakuvapatsaan. Sen jälkeen aikaraja rauhalle siirtyy taas 50 päivää. Pelle on pelle, vaikka kuinka ydinsukellusveneitä siirtelisi lähemmäs Pietaria ja Moskovaa.

    • Anonyymi

      Kerjäläinen Zelenski se rauhan jarru!

    • Anonyymi

      Niinhän siinä kävi kuin aina. Taco mies jänisti perjantaina ja tarvittaessa joka päivä. Pakotteita ei tullut niin kuin uhattiin vaan uudet diilineuvottelut roistopäälliköiden kesken siitä, miten Ukraina ja saalis jaetaan. Taco mies on pelkkä kuohittu munaton diileri.

    • Anonyymi

      Kuten arvata saattoi, Taco mies jänisti taas. Pakotteita ei tullut, eikä varsinkaan niitä hirveitä seurauksia, joita taco mies uhkasi asettaa, mikäli tulitaukoa ei synny. Pelle mikä pelle. USA on siirtynyt yhdenmiehen diktatuuriin. Muuten ei ole mahdollista, että muka demokraattisen valtion johtaja keskustelee ja sopii asioista kahden kesken sotarikollisvaltion johtajan kanssa.

    • TACO jänisti taas. Ei tulitaukoa, silti ei pakotteita.

    • Anonyymi

      Kiinteistösijoittaja Trumpin sirkus jatkuu, avustajana toinen kiinteistösijoittaja Witkoff.
      Edelleen ihmettelen amerikkalaiasten yksinkertaisuutta ja typeryyttä valita tämä pelle, jolla ei ole mitään ulkopolitiikan tai historian tuntemusta, toistamiseen maan johtoon. Huh, huh.

    • Anonyymi

      Nyt on taas uusi aika rajan, joka on vaan yksi takaraja Putinille keksiä uusia selityksiä ja tekosyitä, miksi hän ei ole vieläkään vallannut Ukrainaa, vaikka oli niin luvannut tehdä jo 3 v sitten.

      Tätä pelle sirkusta EUn johdolla muu maailma seuraa päivittäin kuin kyseessä olisi joku hyvät ja pahat Trump/Putin show.

      • Kun katsotaan Trumpin tekoja, niin hän ei painosta Putinia vaan Ukrainaa. Pakotteiden lisääminen vaan siirtyy ja siirtyy. Siitä voi päätellä, että hän on Putinin puolella. TACO pakotteiden lisäämisen suhteen.

        Tärkeintä rauhan saamiseksi ei ole Trumpin teot, vaan Ukrainan jatkuva tukeminen. Ukraina pyrkii ja pystyy tekemään oman osansa. Se on puolustuksen pitäminen, vahva armeija ja maanpuolustustahto koko kansalla, rukoileminen, ketkä Jumalaan uskovat.

        Sitten kun tulitauko on saatu, koko sota on ratkennut, koska silloin tulee turvatakuut. Siksi Venäjä ei näytä suostuvan, mutta sen on pakko.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      61
      11615
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      96
      8821
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      10
      4393
    4. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      21
      3944
    5. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      5
      3851
    6. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      7
      3636
    7. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      89
      3590
    8. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      13
      3429
    9. Perussuomalaisiin minä luotan

      Bensaa raaskii taas tankata ja ensi vuonna laskee ruoan verotus. Nämä muutokset parantavat pienituloisten asemaa.
      Maailman menoa
      34
      3212
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      45
      2395
    Aihe