Olipas taas varsinaisia kiekujia. Miten raati voi valita ne huonoimmat neljä jatkoon! Eihän ole edes laulajia ääneltään. Floppiohjelma taas.
tangot markkinoilla
23
431
Vastaukset
- Anonyymi
Juuri näin. Neljästä vain Hanna Hirvonen on ainoa joka laulaa
- Anonyymi
Sussu huutaa kun kurkkua leikattaisiin. Toinen lihava mies ei kuulu joukkoon.
- Anonyymi
Jonna Pirttijoki osasi sentään ääntää käyttää ja ihana Kyösti Lindeman osaa kunnioittaa tangolaulun perinteitä. Jotenkin tulee mieleen että halutaan vain show'ta, ei osaamista.
- Anonyymi
Aikaisempina vuosina oli puhdas lauluääni välttämättömyys, nykyisin mikä tahansa nuotin vierestä veto taitaa kelvata.
- Anonyymi
Kehno taso tänä vuonna.
- Anonyymi
Ei ole kyllä laulukilpailusta kyse vaan ihan jostain muusta.
Tytti ja Kyösti olisi ollut parhaat - Anonyymi
Tyypillistä suomalaista, miesvoittaja on hoikka ja naisvoittaja 50 kiloa ylipainoinen.
- Anonyymi
Oma hyvän äänen mittarini on ihokarvojen nousu. Nyt ei reaktioita tullut ollenkaan. Tosiaan, aika mitätön sakki tänä vuonna.
- Anonyymi
Onko tuomarit nyt tyytyväisiä? Päin peetä tämänvuotuinen homma, jatkoon olisi kuulunut Veeti ja Kyösti miehistä, ja naisista tämä laiha kirkuja ei oikein kuulunut vielä joukkoon. Eipä tarvi kattella ja kuunnella enää näitäkään kemuja. Luulin, että Torikka ja Maunula olisivat arvostaneet tangon perimmäisiä juttuja, varsinkin kun Marko on itsekkin laulanut samaisisssa kisoissa, mutta voi voi.
- Anonyymi
Kahdeksasta aloittaneesta ensimmäisen naisen ääni oli tosiaankin epämiellyttävä, ja hänet olisin heti pudottanut jatkosta jo pelkästään tästä syystä. Viimeisenä laulanut pitkätukkainen mies puolestaan sekosi jo ensimmäisen laulunsa alussa rytmistä, meni hieman hämilleen, mutta jatkoi sitten urheasti loppuun huolimatta hieman vajavaisesta rytmitajustaan. Sen puute näkyi fraseerauksessa. Häntä en olisi jatkoon päästänyt missään tapauksessa. Porukan huonoin.
Tangokunigattareksi valittua naista auttoi varmasti se, että hänen lauloi illan ainoan melodisen kappaleen, Somerjoen Tähdet, tähdet. Äänikin oli tosin ihan miellyttävä.
Kuka nämä laulettavat tangot oikein valitsee? Siitä ei kerrottu mitään, sen sijaan aikaa kulutettiin tyhjänpäiväisiin kysymyksiin tyyliin "mitä tango sinulle merkitsee?" Jos itse osallistuisin, haluaisin toki itse valita kappaleeni, mutta näin ei taida olla? Todella surkeita melodioita yhtä lukuun ottamatta kaikki!- Anonyymi
Niinpä. Kuuntelin juuri ihanan Jennan Iskelmäradion, joka keskittyi tangoihin. Ero laulajien ammattitaidossa nykyisiin wannabe-tangolaulajiin on huikea! Ennen osattiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä. Kuuntelin juuri ihanan Jennan Iskelmäradion, joka keskittyi tangoihin. Ero laulajien ammattitaidossa nykyisiin wannabe-tangolaulajiin on huikea! Ennen osattiin.
Kaija Pohjola on ihana!
- Anonyymi
Joka jumalan vuosi sama itku. On se kummallinen laulukilpailu kun aina ne väärät voittaa. Taas valittiin kuninkaallisia joita kukaan ei parin vuoden päästä muista. IHAN SAMA!
- Anonyymi
Kyösti Lindeman,karismaattinen,hyvä lauluääni,kuin luotu tangolaulajaksi.Pidin peukkuja pystyssä hänelle,pettymys oli suuri.En ymmärrä tuomariston valintoja.Uskoisin jos kansa olis saanut äänestää alusta lähtien Kyösti olisi tangokuningas.Minun silmissä sitä hän onkin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyösti Lindeman,karismaattinen,hyvä lauluääni,kuin luotu tangolaulajaksi.Pidin peukkuja pystyssä hänelle,pettymys oli suuri.En ymmärrä tuomariston valintoja.Uskoisin jos kansa olis saanut äänestää alusta lähtien Kyösti olisi tangokuningas.Minun silmissä sitä hän onkin.
Ihanan lämmin ääni, tulee ihan mieleen Markus Allan. Sympaattinen ja esiintymiskykyinen esiintyjä tämä nuori Kyösti.
- Anonyymi
Ja se Sussu voi juman kekka,, rääkyjä,, se ei ole tangoa koskaan kuullutkaan...tuomarit sähläsi nyt perusteellisesti.
- Anonyymi
Nyt oli kyllä huonoo👎 Kuinka paljon on ehdokkaita niin nämä valittu mitä ne muut🤔! Kyllä lopettaa koko tangomarkkinat!! Ja eikö muuta juontajaa kuinKekäläinen!
- Anonyymi
Niinpä ja tuo raakkuja naikkonen. Eikö häntä kukaan edes stailaa. Kekkoslasit helkuttiin ja mummovaatteetkin. Mieluimmin kuuntelisin ja katselisin hymyilevää ja ystävällistä Jenna Bågebergiä.
- Anonyymi
Kyösti ja Tytti parhaat, sukunimiä en muista...muut keskinkertaisia.. Sussu luuli olevansa jossain kylän karaoke baarissa, veti korkealta ja kovaa.
- Anonyymi
Kyösti pudotettiin, koska hän oli yleisön suosikki, ja olisi voinut vaikka voittaa. tuomaripelillä hänet pudotettiin, mitkä oli ne kriteerit, olisi kiva tietää, mutta kun ne ei antaneet perusteluja, oliko kaikkien tuomareiden mieli nyt hyvä.?
- Anonyymi
KYÖSTI PUTOSI JA VOI VOI KUN NIN HUONOSTI LAULAVAT
KAIKKI NUORET OLISI SE OLLUT NYT KYÖSTIN PAIKKA VOITAA
JA HALOSEN KANNATAJAT VARMAAN TUOMARISOSSA KOMUNISTIT!!!!!! - Anonyymi
Parhaasta päästä voittajat kumminkin tänä vuonna valittiin, ei kisan huonoimpia niin kuin joskus.
Taso nousi myös viime vuoteen nähden. Kun vanhat kuninkaalliset tuli lavalle, mietiin ensin miksi en muista heitä yhtään. Kun he avasivat suunsa, syy selvisi.
Laulukisa meni kyllä isolta osin pilalle surkeiden kappalevalintojen takia. Varsinkin miehillä suurin osa "lauluista" oli mutinaa matalalla. Kappaleet ei juuri antaneet mahdollisuuksia esitellä laulutaitoa ja ääntä.
Varsinainen myötähäpeäpalkinto meni kuitenkin vanhalle kuningattarelle, joka sekoili uuden kipaleen sanoissa moneen kertaan, eikä äänikään kunnolla enää toimi. Ihmeellinen taitolauluhäkkyrä oli kyllä se uusi "voittajabiisi". - Anonyymi
KYLLÄ KYÖSTI ON TANGOKANSAN JA LAVATANSSIJOIDEN OMA KUNINGAS,MUTTA TUOMARIT OLIVAT AMMATTITAIDOTTOMAT SAMOIN KILPAILUUN VALITUT KAPPALEET OLIVAT TANGO HISTORIAN SURKEIMMAT,TUOLLAISET KAPPALEET SOPIVAT RÄKÄISEEN KALJAKUPPILAAN EIVÄT TANGOMARKKINOILLE.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst24214303Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i576623Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58775509Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat3013995Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1433722PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1283702Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.912227Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis171577Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1621420Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3441365