Miksköhän olikin valittu noin huonoja laulajia. Ehdolla ois ollut paljon parempiakin. Meni nuotin vierestä monelta . Eivät osaa laulaa enää tangoja kauniisti. Oisin valinnut mukaan Kyösti lindemanin ,sillä oli hyvä ääni ja lauloi hyvin.
Miks tollasia yleensä järjestetään. Yhtenä vuonna oli se Huang young joo, nimi ei kyllä noin mennyt. Mutta sillä vasta olikin hyvä ääni.jäi pois kun tajus että tulee voittamaan eikä ollutkaan valmis voittoon ja kiertelee keikoilla.
Amadeus Lundberg iällä on mahtava ääni niin kuin Teemu roivaisellakin,
Missä ovat näiden tasoiset mieslaulajat, eikö niitä enää oo
Huonot tangomarkkinat
9
376
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tullut katsottua, vaan naapurikanavaa eli laulamisesta en osaa sanoa eikäi ole niin hyvää sävelkorvaa, että pystyisin sanoon kuka noissa ympyröissä vetää nuotin vierestä. Romanit kai yleensä ns. hyväksytään kun osaavat laulaa (Mirella nyt uusin tähti), mutta nyt kun miespuoliset on olleet isosti esillä hyvin hyvin negatiivisessa valossa, niin....?
lajijasuris - Anonyymi
Tulevat uusintana tv 1 tänäänkin ja monena muuna päivänä
- Anonyymi
Tuli sitten katsottua ja Kyöstin olisin valinnut miehissä voittajaksi, mutta naisista en oikein tiedä. Itse olin erottavinani yhden miehen ja naisen laulan osin nuotin vierestä.
Mutta Arja Koriseva oli paras tangon taitaja ja esiintyjä, ollut aina 😍☺️ Mun havaintojen mukaan luonnostaan ulkoisesti ns. hyvin säilyneet on yleensä mukavia ihmisiä. . Tiedä sitten onko Arjalla luontaista vai käyty kerran jos toisenkin jossain hoidoissa. Hän muuten taitaa olla koulutukseltaan erityisope, ja ei kai koulutukseen ihan mulkut sillon ainakaan edes päässyt
lajijasuris
- Anonyymi
Harmi ettei loimaalainen voittanut.
- Anonyymi
Kyöstin olisin kans valinnut. Luin lehdistä että ihmiset on olleet tosi vihaisia kun Kyösti pudotettiin
Naiset oli ihan huonoja , mut näistä kahdesta sit tää Hanna. Se oli viime vuonnakin kisaamassa
Mut ei siellä mitään loimaalaista ollu kisaamassa - Anonyymi
Miehet meni ok, naisista olisin valinnut sen Huittisten tytön.
- Anonyymi
Ihmettelen sävellyskilpailun voittaneita kappaleita. Ne on kaikki jääneet heti unohduksiin. Missä kunnon säveltäjät, ovatko samat sössijät vuodesta toiseen kilpailussa mukana. Luulisi voittaneista kappaleista syntyvän kansan suosikkeja .
- Anonyymi
Ei joka vuosi, tai edes vuosikymmen voi tuollaisia Korisevan kaltaisia tähtiä löytyä ja tämä taisi taas yksi sellainen välivuosi olla.
- Anonyymi
Ei nykyajan laulajat osaa laulaa tangoja, ne vaan kirkuu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1728451KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527620Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521613685Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552825Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432060- 1262056
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231893Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211801