Haluan avata keskustelulinjan henkilöille, jotka ovat kärsiseet vääryyttä pankkien omavaltaisuuselle, eivätkä ole edes vaivautuneet viemään asiaa Finanssi valvonta virastoon.
Ehkä tämä osoittaa, miten kaltoin kohdelluksi olen tullut " liikepankki" Aktiaan. Osaan ruotsin kieltä, mutta en hyvin. Siellä asioidessani siellä puhutaan pääsääntöisesti ruotsia ja asiakkaat silti ovat pukeutuneet, kuin kerjäläiset.
Pankkien omavaltaisuus
3
111
Vastaukset
- Anonyymi
Osaatko mitään kieltä hyvin?
- Anonyymi
Kerro toki lisää. Jos pankki ei asioi kielelläsi, miksi sinä asioit siellä?
- Anonyymi
Olisi soma kuulla aloittajan motiivi aloitukselle, onko pankki antanut liikaa lainaa eikä suostu joustamaan. Onko pankki kieltäytynyt antamasta lainaa? Onko pankki huomauttanut asiasta josta tehdyn sopimuksen itse olet hyväksynyt. Nostetussa luotossa ei ole 14vrk perusmisoikeutta.
Itselläni olisi kyllä vähän sanottavaa asioissa, mutta puren huulta. 2m syvä monttu ja kuutio hiekkaa päälle parantaa haavat ajallaan ja tavallaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1344675
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä413253- 2372972
Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?
En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?442568- 361784
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?271575Salilla oli toissapäivänä söpö tumma
Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen411526- 161437
- 221421
- 231305