Lontoon terroristit näyttivät meille vähän mallia, mihinkä RKP:n ja pakkoruotsittajamme ajama politiikka johtavat myös meillä Suomessa: valitettavasti!
Lontoon malli!
Ennustus!
6426
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kannatan väkivallatonta ratkaisua Suomen kielikysymyksessä. Ymmärrän kyllä,että nuori polvi on kärsimätöntä kun tuloksia syntyy niin hitaasti.
Silti väkivallaton ratkaisu on ensisijaisen tärkeä tulevaisuutta silmällä pitäen.
Mikä on muiden visio?
Ilman muuta väkivallaton ratkaisu Suomen kielikysymyksessä on tavoite, mutta epäilen, että nykyisen saamattomuuden, esimerkiksi pakkoruotsin poistossa, lopetetaan vasta, kun muutama kummenen ruotsinkielistämme on ananmukaisesti teurastettu. Tämä on minun toivottavasti vääräksi osoittautuva visioni, mutta uskon, että kielidiktatuurissa on tultu jo äärimmäiselle rajalle.
aika häiriintynyt.
Otahan oma vihreä pillerisi ja rauhoitu! Sehän oli vain pessimistinen ennustukseni. Me molemmathan näemme mihinkä epäoikeudenmukainen kielirasismimme johtaa: itse pelkään pahinta, mutta toivon parasta. Jos realismi on on häiriintymistä, niin sitten olen sitä: itse epäilen väitettäsi.
Mielelläni olisin optimista,mutta valitettavasti näyttää siltä,että:
-valtiovalta jatkaa jääräpäisesti tuhon tiellä
-rkp:n ideologia ei muutu
-lehdistö ja sähköinen media sensuroi
Siitä seuraa samanlainen tilanne kuin mikä on syntynyt vastaavissa ulkomaisissa tapauksissa.
Passiivinen vastarinta radikalisoituu ja muuttuu aktiiviseksi vastarinnaksi.
Tuolloin ymmärretään miten maltillista linjaa Suomalaisuuden liitto itse asiassa edustaa.
Silloin se vaan on liian myöhäistä. Perussyy on tietekin internetissä,koska se tarjosi kansalle väylän saada tietoa.
urheilukisoissa?