Mitä mieltä. Ootteko ottaneet sieltä parveke lasituksen.
Lasittaako hyvin.onko kallis
Lumon lasittajat
18
465
Vastaukset
- Anonyymi
Aikanaan ostimme Lumonilta parvekelasit kerrostalon parvekkeen suojaksi ja hyvä tuli. Jotain ne maksoivat ja plussana saimme vielä vedottoman olohuoneen. Ennen tuulella sukat pyörivät jaloissa, muttei Lumonien jälkeen.
- Anonyymi
Aika kuumat vaan kesällä
- Anonyymi
Ok.hyvä tietää
- Anonyymi
Talvelle huomattiin parvekelasien hyvyys. Ei enää lumitöitä ja huoneissa veto oli poissa. Kesäksi lasit nipuun ja/tai ilmastointikone jos on liian lämmintä.
- Anonyymi
Myös propsit Lumonille. Paras valinta kerrostaloon, kun otan kaikki hankinnat huomioon.
- Anonyymi
Kannattaa pyytää tarjous parilta muultakin ettei maksa liikaa.
- Anonyymi
Taloyhtiöissä varsinkin syytä kilpailuttaa ja selvittää, moniko muukin osakas kenties haluaisi.
- Anonyymi
No täällä jaettiin lappu kaikille kuka haluaa ottaa lasit, meitä oli sitten vaan kaksi.
Mutta on se kesällä kuuma mutta talvella ei tuu lumet parvekkeelle eikä sade kun sataa. Aina matto märkänä.
Kaikkia huolettaa se lasien pesu. Mutta kyllä asunnon arvo nousee kun on lasitettu parveke- Anonyymi
Niin nousee arvo juu ja pidentää parvekkeen käyttöaikaa syksyllä. Ikkunathan peseytyy ulkopuolelta luonnostaan sadeilmoilla. En olis simmosesta huolissani.
- Anonyymi
Pesun kanssa ei ole ongelmaa, lasit saa käännettyä yksi kerrallaan niin että voi parvekkelta hoitaa koko pesun.
- Anonyymi
Aikanaan meillä kävi kutakuinkin juuri noin. 2-3 osti ensin ja muutaman vuoden päästä lähes kaikilla oli parvekelasit.
- Anonyymi
Mieluummin muualta kuin lumonilta ettei tarvitse lestadiolaisia tukea, nämä uskonveljet tykkäävät toisuskoisia ahneesti rahastaa kun se ei heille ilmeisesti syntiä ole.
- Anonyymi
Se on ihan sama kunhan vaan tekevät huolellisen työn
- Anonyymi
Kannattaa silti tarjouksia kysellä vaikka lieneekö noita parvekelasittajia montaakaan kun noin erikoisala kyseessä on.
- Anonyymi
Kyllä niitä on pilvinpimein perus raksa hommaa.
- Anonyymi
No ei varmaan ookkaan.en mä ainakaan oo kuullut
- Anonyymi
Joo katselin että onhan niitä vaihtoehtoja, lumon on vaan niin kova markkinoimaan. Omassa taloyhtiössäkin vain jokunen parveke on lasittamatta mutta sitkeästi ne mainoksia jakaa joka asuntoon, vuodesta toiseen.
- Anonyymi
Parasta on helppo myydä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1256649MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny545712Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.824449NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun904335Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1364151Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.841476- 3611329
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301284- 811277
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?381024