mitä kassalla kuuluu sanoa? Onko eri merkkejä tai jotai? Antaa semmonen perus mitä kaikki ostaa
Minkä laisia tupakoita on?
9
399
Vastaukset
- Anonyymi
Älä pilaa terveyttäsi tupakalla! Tupakointi on tyhmää.
- Anonyymi
Opettele mieluummin kirjoittamaan kuin tupakoimaan!
- Anonyymi
Tässä aloituksessa taas huomaa miten hyvä siirto oli se että tupakat piilotettiin kaupoissa. Nuoriso ei tiedä mitä on myynnissä ja miten niitä saa kassalla ostettua :)
- Anonyymi
Itse elin nuoruuden -70 ja -80 lukujen taitteessa.
Silloin tuntui että kaikki tupakoivat mutta se ei sopinut mulle.
Moni tuli sanomaan että olet kova jätkä kun et polta.
En ymmärrä miksi nykyään pitää näyttää muille niin colia että aletaan tupakoimaan.
Tupakoinnista ei saa mitään hyötyä mutta haittoja onkin sitten iso liuta.
Tupakkaa polttava näyttää enneminkin säälittävältä reppanalta jota viedään kuin litran mittaa ja jolla ei ole omaa mielipidettä ja kantaa asioihin. - Anonyymi
Mikset kysy kavereiltasi, mitä ne polttaa?
Ei taida monikaan enää polttaa. Tupanpoltto on häpeällistä. - Anonyymi
Niin eikö googlesta löytynyt tietoa tupakkamerkeistä vai pitääkö kaikki saada valmiina?
- Anonyymi
Netistäkin löytyy tupakkamerkkejä ja kyllä varmaan tunnet ainakin jonkun tupakoitsijan, joka tietää ainakin oman merkkinsä ja luultavasti useammankin.
L&M on ainakin ollut yksi suosittu merkki, itse poltan Camelin filters-laatua ja Marlboro on myös yksi merkki, jota on ollut myynnissä jo kymmeniä vuosia.- Anonyymi
Mahtavaa ja olet ylpeä tupakoitsija joka haluaa että mahdollisimman moni alkaa polttamaan.
Ei kai tuosta ojeesta muuta johtopäätöstä voi vetää.
Tupakat pistettiin tiskin taakse juurikin sen takia että vähennetään tupakoitsijoiden määrää ja tupakan etiketit ja nimet piilotettiin samasta syytä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mahtavaa ja olet ylpeä tupakoitsija joka haluaa että mahdollisimman moni alkaa polttamaan.
Ei kai tuosta ojeesta muuta johtopäätöstä voi vetää.
Tupakat pistettiin tiskin taakse juurikin sen takia että vähennetään tupakoitsijoiden määrää ja tupakan etiketit ja nimet piilotettiin samasta syytä.Ne nimet löytyy kyllä netistä . Mutta jos ei osaa nettiä käyttää niin sitten niitä ei löydä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622552Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999829Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537723Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956492SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936227Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m645830Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615330Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515223HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214863Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074564