Mikä vaivaa vanhoja miehiä ?
Käydessämme kaupalla melkein aina sattuu kohdalle voimakkaasti lialle ja hielle haisevia 60 ikävuodesta ylöspäin olevia ukkoja. Työasun ja hienhajun toki ymmärrän mutten enää kauluspaidassa ja suorissa housuissa kulkevaa haisevaa henkilöä..
Parhaimmillaan heitä saattaa pörrätä kaupassa useampikin virttyneissä paidoissaan, kassajono jossa he sattuvat olemaan on pakko jättää reilu "hajurako."
Kaikilla meillä on helteellä kuumat oltavat, suihkussa on pakko käydä useampi kerta päivässä, vaihtaa puhdasta paitaa ja alkkareita tuon tuosta.
Meidän kaikkien pitäisi välittää lähimmäisistämme ja pitää hygieniasta huolta..
Hyvää hajutonta kesänjatkoa kaikille.
Käydessämme kaupalla melkein aina sattuu kohdalle voimakkaasti lialle ja hielle haisevia 60 ikävuodesta ylöspäin olevia ukkoja. Työasun ja hienhajun toki ymmärrän mutten enää kauluspaidassa ja suorissa housuissa kulkevaa haisevaa henkilöä..
Parhaimmillaan heitä saattaa pörrätä kaupassa useampikin virttyneissä paidoissaan, kassajono jossa he sattuvat olemaan on pakko jättää reilu "hajurako."
Kaikilla meillä on helteellä kuumat oltavat, suihkussa on pakko käydä useampi kerta päivässä, vaihtaa puhdasta paitaa ja alkkareita tuon tuosta.
Meidän kaikkien pitäisi välittää lähimmäisistämme ja pitää hygieniasta huolta..
Hyvää hajutonta kesänjatkoa kaikille.
Vastaukset 50
Vanhimmat
Kiva kun sie olet niiiiii-in puhdas. Kaupassa kyttään, että pääsen jonoon sinun taaksesi.
Voiii v...tu, että ei ole ihmisellä muuta valittamista, kuin hikiset sedät kassajonossa.
Hiihtolegenda Juha Mieto taklaa tulevat kesähelteet omintakeisella tyylillä.
Käyn suihkussa ainakin kymmenen kertaa päivässä, kun tästä vielä lämpiää, Mieto ilmoittaa. Minuutti–puolitoista korkeintaan. Jotkuthan läträävät siellä minuuttitolkulla.
Hygieniasta huolehtiminen on sivistyneelle ihmiselle itsestäänselvyys.
Juurikin näin.
Haiseminen osoittaa todellista moukkamaisuutta jollaiseen ei uskoisi Joensuun kokoisella paikkakunnalla törmäävänsä. Pienet käpykylät on oma lukunsa siellä voi törmät lehmänpaskalle haisevaan setämieheen....
Tilatkaa ruuat netistä suoraan kotiinne hienohelmat,ei toisten hajut haittaa.Minä haisen eikä kuulu kellekään.
Setämiehet ovat sellaisia lonely ridereita, etteivät pesuhommat ole ensimmäisenä mielessä. Sedikset noudattavat kuuliaisesti sitä monessa julkisessa paikassa näkyvää julistetta, jossa lukee "Ethän käytä hajusteita tässä tilassa". Sivistys, mm. allergisten huomioiminen, on sediksille itsestään selvä asia.
Turaukot turapartoineen, yäk.
Hiki on luonnollista, hajusteet eivät.
Incellit haisee hielle ja pas***e. Sitten ihmettelevät, kun eivät löydä naista :D
Oli se vaan hyvä, että elin nuoruuteni silloin, kun naiset olivat hoikkia ja kauniita. Kammottavia nämä nykyajan saimaannorpan muotoiset tatuoidut laardipallot kassajonossa.
Mitäpä sinä nykyjään naisilla tekisitkään joten tyydy vain siihen laihaasi.
Eihän sulla käppänä ota enää edes eteen :D
😆 tissihiki haisee
Tämähän selvisi: et tiedä anatomiasta mitään. Olen nainen.
Peräkammarin pojilla.
Tai ainakin haluaisit olla.
Pahinta että sinä et ole nainen etkä mies.
Ei hätää, nykyään on niin hyvät lääkkeet...
Aina kunnon paskan hajut päällä kun menen kauppaan, ei kiinnosta yhtään muiden mielipiteet.
Nytpä onkin hyvä päivä lähteä kaupungille vähän haisemaan ja naureksimaan nirppanokille.
Parhaan tunnelman saa aikaan pieraisemalla hississä, jossa on samaan aikaan aloittajan kaltainen vänisijä. Hernekeittopäivä kunniaan.
Reppanat haisee pahalle :D
Huono hygienia on merkki elämän hallinnan puutteesta ja/tai mielenterveysongelmista.
Tiedoksi valittaja- aloittajalle
Se vanha mies OMISTAA SEN KAUPAN.
Ja luultavasti veroillaan maksaa aloittajan elämän.
Eli aloittaja on loinen.
😂😂😂
Vanhukille tulee ominaishajut läpi nahkasta, eikä moni hoksaa tai haista sitä itse, ehkä useimmin nuo "turaukot" ovat niitä yksinäisiä miehiä, leskiä tai muuten "unohdettuja", ettei kukaan heitä huolla, jos ei ole edes lapsiakaan. Muutenkin huono hygienia, mm. pesemättömät vaatteet, niin siitä se sekoitus tuleekin ! Hampaatkin hoitamatta...
Vieläpä tupakan lemu, kun poltetaan sisällä "tuvassa" ! Meitä on moneksi ja mie jäin tämmöiseksi, ihmettelijä mummoksi ! Kaupan jonossa voi toki vaihtaa sitä paikkaa, taakse päin tai toiseen jonoon. Nuokin haisevat ukot ovat ihmisiä, lähimmäisemme tässä yhteiskunnassa, siis voidaan sietää, vaikka matkan päästä !
Aloittajan kaltaisia vanhojen pilkkaajia ei oma vanhuus huoleta. Eikä ole syytäkään, he eivät elä yli viisikymppisiksi. Siitä pitää huolen valtaisan ylipainon tuomat sairaudet.
Ei aloittaja pilkannut nimenomaan vanhoja, vaan turaukkoja, jotka eivät huolehdi hygieniasta. Ihan turha jeesustella ja uhriutua ;)
Naapurissa asuu vanha ukko, jolla tiedän olevan miljoonien osakesalkun. Hänellä on myös naisystävä. Moikkaamme ja vaihdamme muutaman kohteliasuuden, kun tapaamme ulkona. Kerran tapasimme lähekkäin kaupassa ja hyi saatana se haju! Ehkäpä ne kaikki eurot menee pörssiin...
Pikkumikosta ja takataskusta löytää tuon hajusia tura ukkoja, jotka haisevat pahalle. Joensuun pahimmat räkälät.
Nekö on sinun kantapaikkoja, kun tiedät noin hyvin?
Epämääräistä sakkia molemmissa, varsinkin takatasku tunnetaan siitä että erään porukan edustus on vahva. Mikko taas vähemmistöjen paikka käsittääkseni.
Tietääkseni? Tiedät kyllä kaappihomo:D
Miten Kammarissa, Rantakylän helmessä?
Löytää...? Etsitkö sellaisia...?
Ai kaikki on kaappihomoja jotka jotain tietää? Mahtava ajatusmaailma sinulla.
Ei se haiseminen katso ikään.
Jumala loi miehen omaksi kuvakseen. Niin että katselkaa ja haistelkaa vinku-iitat suurinta kauneutta mitä maa päällään kantaa.
Kuka se sinun jumala on? Me muut elämme reaalimaailmassa:D
Tunkiot uhriutuu! Menkää hautaan kätenne kanssa runkkarit!
Täällä kunnon hiki, on miehen deodorantti.
HAISEVA IHMINEN ON JOKO NIIN LIHAVA ETTEI TAIVU PERS...PYYHKIMÄÄN TAI PESEMÄÄN ITSEÄÄN JOKAPAIKASTA...MAHAMAKKARAN ALLA NÄKYY JOTAKIN VALKOISTA , OISKO SE SITÄ NIINSANOTTUA IHVIÄ...EI SIINÄ AUTA JOS KÄY PESULLA JA LAITTAA SAMAT LIKAISET VAATTEET PÄÄLLENSÄ.VOIVOI HAISULEITA
Tällä helteellä haisee sekä nuoret että vanhat.
Hyvä mittari vaatteiden pesutarpeelle, jos pitkät kalsarit pysyy seinää vasten pystyssä, niin äkkiä pesukoneeseen.
Älypäät sarjassa alushousut käveli itsestään.
minnuu pierettää aina kassajonossa. Ja haju on tajunnan halvauttava. Silti takana oleva puskee tappituntumalle.
Onpa taas kaunis päivä! Lähdenkin tästä kaupungille haisemaan...
Naisethan kulkee pitkissä tiukoissa valkoisissa pöksyissä.Joskus takapuolella ruskeeta ja keltaista.Hyi hitsi ku ällö näky.
Pikkumikossa ja takataskussa löytää noita haisevia ukon turjakkeita. Haisevat kuin viimeistä päivää.
Ne löytää ketkä siellä käyvät.