Olen miettinyt, että jos aamuisin menisin linja -autopysäkille kontilleni, erehtyväisitkö töihin kiiruhtavat lampaat kokeilemaan hetken helpotusta ennen toimisto päivää?
Kenties aluesairaalan pysäkiltä bongaisi jopa 1Hoitsun.
Asd
Kontillaan olo- sontiksen keihäänkärki trademark?
9
197
Vastaukset
- Anonyymi
Ilman niitä töihin kiiruhtavia lampaita sinä kuolisit janoon ja nälkään, vítun pienikalloinen loinen.
- Anonyymi
Sinun tulisi kunnioittaa työtätekeviä ihmisiä, koska he elättävät sinut sossurotta.
- Anonyymi
Koettakaa nyt tajuta että asd on keskiluokkainen, yliopiston käynyt, uudehkossa omakotitalossa asuva julkisen sektorin suht kovapalkkainen tyyppi, joka ei edes dokaile.
Nämä kirjoitukset kumpuavat katkeruudesta, koska hän kokee että liian suuri osa hänen palkastaan menee puohitien kaltaisiin paikkoihin.
Ja ottaen huomioon miten hän edelleen 10 vuoden jälkeenkin onnistuu kusettamisessaan, ei ihme että Persut ja kokoomus kukoistaa.- Anonyymi
Minusta hän on latentti homoseksuaali, kerran nuo anusjutut noin paljon kiinnostavat. Lisäksi doku, niin kuin muutkin täällä, mutta vaimo kieltää juomisen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minusta hän on latentti homoseksuaali, kerran nuo anusjutut noin paljon kiinnostavat. Lisäksi doku, niin kuin muutkin täällä, mutta vaimo kieltää juomisen.
Totta. No, jos en dokaa, se on ihan hyvä juttu, kieltää sitten vaimo tai ei.
Asd - Anonyymi
Siis eihän Kylmis enää edes asu Puohitiellä. Se sai häädön.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis eihän Kylmis enää edes asu Puohitiellä. Se sai häädön.
5000 tuhannen euron lasku perään. Toki se meni ulosottoon.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis eihän Kylmis enää edes asu Puohitiellä. Se sai häädön.
Kuulin, että nykyinen asukas Kylmiksen entisessä kämpässä on valittanut siitä, kun kaiken maailman hiippareita käy hänen ovellaan rünkkaamassa. Minusta se on väärin, koska eihän hänellä ole MITÄÄN TEKEMISTÄ koko vítun Kylmiksen kanssa!
-Kuolema Kylmikselle Ry
- Anonyymi
Kylmiksen kämppä siis edelleen on pyhiinvaellus kohde?
Voi elämän kevät, jaksaako yksityisten ihmisten ovilla käydä häiriköimässä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1634934Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621565- 121499
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211401Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s81143Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.951037Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit40957Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249298915- 150810
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu278739