Tervehdys tänne Aseveli-Akseli -puolellekin

Anonyymi-ap

Tilanne Ukrainassa paranee nyt huomattavasti kun tärkein liittolaisemme vihdoin lähettää lisää aseita sekin.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/19015545/impperialistin-quotaseavustaquot-sen-verran-etta-se-myy-ne-tayteen-hinnntaan-sina-maksat-

Mehän puolestamme toimitamme niitä kokoomme nähden mainiosti ja leikkausten sekä veronkorotusten myötä jo 4 miljardin raja häämöttää. Oikeisto-demareilla on toiminnalle täysi tuki ja pian pääsemme uusimaan lentokalustoamme sekä parantamaan ohjustilannetta.

On hienoa, että myös suomen sosiaalidemokraatit ovat vihdoin tajunneet, mitä isänmaan etu tarkoittaa ja ryhtyneetkin sitä puolustamaan, perussuomalaisten tavoin ja kokoomuksen ja tietenkin keskustan tavoin.
Kiitos teille, arvoisa Aseveli-Akseli, meillä totisesti on yhteisiä arvoja, joita puolustaa:

https://keskustelu.suomi24.fi/t/18144944/shokki-uutinen--100-tuh-rikkainta-kahmi-itselleen-yli--puolet-palkka-potista-!

7

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja kun tuo "inflaatiokin" alkaa olla kohta nolla, niinkuin kako-petteri laskeskelee, niin nythän me ihan innolla osallistumme "halukkaiden koalitioon". Se tietää meile mukavia lounasreissuja ja voi tuoda tuliaisiakin, taksilla ajella ja nostella päivärahatkin, eihän raha lopu, siis meiltä eliitti-"demareiltakaan", kun ollaan brysselin remmissä mukana:

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/19016567/breaking---italia-ja-ranska-jaavat-nato-paketin-ulkopuolle---eivat-siis-maksa-mitaan!#comment-136580125

      t. haans.sea

      • Anonyymi

        Petteri: Nyt keksin miten saadaan vietyä Valtion rahoja paljon enemmän. Puolustusmenoja tulee kasvattaa monta sataa prosenttia, ja samalla luoda lisää Venäjä-uhkaa, että se menee läpi.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Tutti Tappurainen on mamuttaja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tutti Tappurainen on mamuttaja.

        Kyllä kyllä, sitä samaa sakkia ne ovat kaikki, "eliitti"-demarit. Muistattehan, kuinka "demari"-eero kavalsi duunarin 2006 ja mamuvirta suomeen käynnistyi valtoimenaan.

        "demari"-eero pakeni sen siliän tien Brysseliin ja myyrii sielä vielä tänäänkin. "Työvoimapulat" oli suurta kusetusta ja näethän sen työttömyystilastoista.
        Ikävää, että "demari"-koira lähti HARHAUTTAMAN teitä työvoimapulilla, vaikka tiesivät tasan tarkaan, että tarkoitus oli tehdä sillä vain mukavia voittoja, vaikkapa asuntopuolella, jossa eliitti-"demarillakin" on etunsa valvottavana !

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/14955065/uusi-ennatys-redin-tyomaalla-82-eri-kansallisuutt

        t. haans.sea , luotettava ja varma, ei kusettaja


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      100
      12008
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      107
      9076
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      128
      5069
    4. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      83
      4301
    5. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      102
      4281
    6. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      50
      4214
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      7
      3953
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      11
      3739
    9. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      40
      3623
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      31
      3585
    Aihe