Tuntuu et kaikki 30-40vt pelkää jos parikymppinen kolli osoittaa kiinnostusta vanhempaa mirriä kohtaan. Toki osalla heistä lapsia ja eivät halua rikkoa perhettä syrjähypyn takia perhettä, mutta kun puhutaan puhtaasti seksisuhteesta, niin iällä ei ole väliä , kunhan on täysi-ikäinen. Jotkut vanhemmat naiset flirttaa niin paljon, mut sit perääntyy kuitenki kun tosi kyseessä😒
Miks vanhemmat naiset pelkää nuorempaa kollia?
38
482
Vastaukset
- Anonyymi
No en minä ainakaan pelkää. Oma kaivattunikin on paljon nuorempi. Tosin kyse ei ole vain pelkästä seksistä.
- Anonyymi
En mä tiedä, mut itsestä tuntuisi kummalta, jos seksin jälkeen kun pää vähän selviää kiimasta, niin näkee jonkun lähes lapsen siinä vieressä ja tajuaa et on just pannut sitä.
Mä en vaan oikeen usko, et siitä pääsisin yli.
N50- Anonyymi
Haluaisit lisää ja lisää ja lisää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Haluaisit lisää ja lisää ja lisää.
Riippuu ihmisestä. Seksisuhteet ei muutenkaan mun juttu, vaikka toki niitäkin tulee aina harkittua.
Sitä paitsi en ole vielä niin dementoitunut, ettenkö muistaisi millaisia nuoret miehet on sängyssä...🙂
Mut toisaalta nykynuoret on kyllä varmaan kokeneempia kun minä.
Kyllä on yks nuori kundi josta tykkään, mut siinäkin näen lähinnä sen kasvavan aikuisen miehen, enemmänkin kun nuoren jossa ikä kiihottaa.
- Anonyymi
Pari viikkoa sitten tuli lähdettyä baarista miehen mukaan. Olen jotenkin tosi huono arvioimaan ikää ja vähän kyllä järkytyin kun aamuyöstä tuli selville että on 15 vuotta minua nuorempi.
Oli kyllä parasta seksiä aikoihin, mutta päätin että saa jäädä tähän. En tietoisesti etsi nuorta miestä, olen vain tosi huono arvioimaan ihmisten ikää. Omat lapset melkein saman ikäisiä.- AnonyymiUUSI
Taidat valehdella. Kerro nyt, mikä siitä teki niin parasta. Jos itse olet 50-60-ikäinen, niin sitten voin uskoa.
- Anonyymi
Tieteellisen tutkimuksen mukaan parikymppiset miehet jotka jahtaa keski-ikäisiä naisia ovat piilo-homoseksuaaleja. Selittyy sillä että haluavat työntää pippelinsä toosaan jossa on ollut tuhansien toisten miesten pippelit (löysät värkit). Taisi olla Jungin tai Freudin teoria muistaakseni.
- Anonyymi
Kuulostaa kateellisen incelin keksimältä teorialta. Sellaisen incelin joka on saanut pakit vanhemmalta naiselta..
- AnonyymiUUSI
No ne olikin naisvihaajia kummatkin.
Poikalapset nyt usko mitä tahansa kun ei se kokemuspuoli ole vielä hallussa.
- Anonyymi
Miehet nyt iästä riippumatta ovat pääasiallisesti kiinnostuneita nuoremmista naisista.
Vanhemmat naiset varmaan aattelee, että luulet heitä nuoremmiksi ja että juokset kovaa karkuun, kun saat tietää heidän oikean iän 😅
Itsellä on tällä hetkellä se tilanne, että 18 vuotta nuorempi mies osoittaa kiinnostusta. Oletan, että hän ei vaan tiedä minkä ikäinen minä oikeasti olen. Yritän keksiä jonkun tavan livauttaa ikäni johonkin väliin. Hankalaa vaan, kun ei oikeastaan jutella mitään niitä näitä vaan pelkästään virallisia juttuja.
Minulle noin paljon nuorempi mies on ehdottomasti ei, koska oletan automaattisesti, että mies hakee vain väliaikaista panoseuraa ja minä haen jotain pitkäaikaisempaa. En halua alkaa seurustelemaan, jos tiedän jo ennen kuin se alkaakaan, että se tulee olemaan vain väliaikaista. On selvää, että mies vaihtaa nuorempaan siinä kohtaa, kun iän merkit alkavat toden teolla näkyä.- Anonyymi
...ainiin ja jatkona vielä: Tai jos nuorempi mies haluaakin joissain vaiheessa lapsia. Silloin tulee viimeistään ero.
- Anonyymi
Nolaat itsesi jos alat sössöttämään iästä. Kyllä hän sen tajuaa.
- AnonyymiUUSI
Haluaa opetusta seksissä. Ei se sen ihmeellisempää ole. Vanhemmissa naisissa löytyy niitä, jotka jakaa hövelisti. Olet siis opettelualusta.
- AnonyymiUUSI
Just joo naista esittävä mies, kunhan on rippikouluikäisiä vanhempi
- AnonyymiUUSI
Ootko kuitenkin alle 40?
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Ootko kuitenkin alle 40?
Eikun just yli - 41
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Haluaa opetusta seksissä. Ei se sen ihmeellisempää ole. Vanhemmissa naisissa löytyy niitä, jotka jakaa hövelisti. Olet siis opettelualusta.
En kyllä ymmärrä miksei voisi opetella oman ikäisten kanssa. Eikä kyseisellä henkilöllä ikänsä puolesta varmaan poikuus tallella enää edes ole.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Nolaat itsesi jos alat sössöttämään iästä. Kyllä hän sen tajuaa.
Luulisi joo. Mielestäni olen ihan ikäiseni näköinen.
- AnonyymiUUSI
ei voi mitään mutta 40 v naisena nousee vaan äidin vaistot ja iskuyrityksistä nousee etovat tunteet, ihan kuin olisi pedofiili. jos on vaikka oma lapsi kohta 20 v.
- AnonyymiUUSI
Aivan, samat fiilikset 😅 omat lapset on päälle kakskymppisiä, niin siihen vedetään raja...en siis halua omien lasten ikäisiä, vaikka siihenkin on mahdollisuus tarjoutunut. En halua nolata myöskään lapsiani, että äiti peuhaa heidän ikätovereiden kanssa. Juorut kyllä kulkevat. Minulla tosin on 13 vuotta nuorempi mies, joka ei kuitenkaan ole aivan lasteni ikäinen 😊 me on oltu yhdessä kohta 4 vuotta...ja tämä on ollut kaikin puolin paras ja toimivin suhteeni 😊
- AnonyymiUUSI
jos olisit hän nuorempi mies niin ei haittaa kuule ikäero.. namnam.. oletan et oot täysikänen ja se
riittää- AnonyymiUUSI
❤️🥰😘😍
- AnonyymiUUSI
Vanhempi nainen saattaa kokea, että joutuu elättäjäksi tai saattaa tuntua, että tekee "väärin", jos mies on samanikäinen kuin sisaruksenpoika.
- AnonyymiUUSI
Jokainen vanhempi nainen on ollut tekemisissä elämänsä aikana parikymppisten kanssa. Ei ole todellakaan pelosta kyse vaan siitä, että parikymppinen "mies" on ihan poika vielä. Ei aikuista naista yleensä ottaen kiinnosta nuoret pojat.
- AnonyymiUUSI
Nuorilla miehillä on harvoin tarpeeksi elämänkokemusta, jotta voisivat olla samalla aaltopituudella. Mikäli emotionaalista yhteyttä ei synny, on seksuaalinen kiinnostuskin hyvin pintapuolista. Harvoin he niin kuumia ovat että vain sen takia alkaisi seksisuhteeseen. Hyvää seksiä saa ihan samalla tavalla vanhemmiltakin miehiltä, jos pitävät itsestään huolta. Ainut mikä voisi olla nuoremmilla etuna on innokkuus sekä palautumiskyky.
- AnonyymiUUSI
Eivät pelkää. Sensijaan TIETÄVÄT, että sänkytaitosi ovat vielä surkeat ikäsi takia ja etsit 30-40-vuotiaista naisista vain seksioppia ja palaat sen jälkeen niihin omasi ikäisiin. Joudut nyt vaan valitettavasti hiukan näkemään itse vaivaa ja miettimään miten niitä naisia käsitellään, että sinusta pitäisivät.
- AnonyymiUUSI
Varmaan sama syy kuin miehillä (flirttailla nuorten kanssa). On tilaisuus flirttailla, joten se käytetään. Tosipaikan tullen toinen ei kuitenkaan kiinnosta. Kyse on vain siitä flirtistä ja egon nostattamisesta.
Muistan nuoruudesta saman jutun naisena. Varatut miehet saattoi tehdä aika paljonkin sen huomion eteen. Huonoa käytöstä tuo minun mielestä on. - AnonyymiUUSI
Kyse ei ole pelkästä s**sistä vaan siinä myös käsitellään tunnetason juttuja ja vanhempi nainen osaa käsitellä tunteita, kun on käynyt läpi erilaiset tunnetason asiat läpi.
- AnonyymiUUSI
Flirttailuhan ei varsinaisesti tarkoita yhtään mitään. Sen ei tarvitse tarkoittaa mitään henkilökohtaista kiinnostusta, saati sitten että olisi mitään vailla. Ei välttämättä ole yhtään mitään mistä perääntyä, kun ei ole ollut muuta tarkoitustakaan . Flirtti itsessään on jo ihan piristävää.
- AnonyymiUUSI
Lisään vielä, että en minä kyllä tajua mitä ihmeen pelättävää tuossa muka olisi.
- AnonyymiUUSI
Tuskin on pelkoa. Eiköhän vaan ole niin, ettei kiinnosta seksisuhde. Monet naiset kaipaavat seksikumppania, jonka kanssa saa koko paketin.
- AnonyymiUUSI
Useimmalle naiselle riittää se "jorma", täälläkin naiset kertovat, että afrikkalaisissa kiinnostaa vain se.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Useimmalle naiselle riittää se "jorma", täälläkin naiset kertovat, että afrikkalaisissa kiinnostaa vain se.
Ehkä olen sitten poikkeus kun haluaisin muutakin. En ole ollut afrikkalaisen kanssa, joten ei ole kokemusta niiden jormista.
- AnonyymiUUSI
Ei parikymppiset sytytä itseä, tukkamuotikin on monilla niin naurettava ja seksissä pitää olla mukana myös kemiaa mekaanisen suorittamisen seassa.
- AnonyymiUUSI
Valitettavasti nelikymppisillä suomalaismiehillä on harvoin edes tukka päässä enää!
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Valitettavasti nelikymppisillä suomalaismiehillä on harvoin edes tukka päässä enää!
Voi olla, mutta itselläni on pitkät ja paksut ja olen vetävä.
- AnonyymiUUSI
Anonyymi kirjoitti:
Voi olla, mutta itselläni on pitkät ja paksut ja olen vetävä.
Luin eka et naisella. Mut se olikin joku sellaisen purkaus. Niillä on itselläänkin kananpeetukka monesti nelikymppisillä ja possunaama.
- AnonyymiUUSI
Oidipus-kompeksista kärsiviä nämä vanhempia naisia tavoittelevat pojat ovat.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897199- 353811
- 453400
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402542- 412322
- 2082316
- 1232216
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292139Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241868- 401789