Olemme lyhyellä vierailulla Oulussa emmekä tunne paikkakuntaa kunnolla. Erehdyksessä huomasimme eilen illalla 16.7.25 n.klo 21 maissa turhan myöhään Torikadun vasemman kävelykadun pohj.päin olevan suljettu jonkin matkaa. Mieheni päätti silti kulkea tien viertä tuon pätkän. Olimme käyneet ruokakaupassa ja olimme palaamassa hotellille. Bussipysäkillä oli juuri bussi, joka lähti ajamaan katua Torikatua pitkin ylöspäin meidän suuntaamme.
Mieheni ehti lähes kulkea jo esteen ohitse, minä seurasin hänen perässään, mutta sitten näin kauhistuin. BUSSI LÄHESTYI KOVAA VAUHTIA JA TAJUSIN, ETTÄ SE EI VÄISTÄ OLLENKAAN! Painauduin vasten betoniseinämää, kun bussi pyyhälsi puolen metrin päässä minusta. Pelkäsin, että horjahdan ja se ajaa minun ylitse. HENGENLÄHTÖ oli todella lähellä. En tajunnut katsoa bussin numeroa. Kello oli ehkä iltayhdeksän maissa tai sen jälkeen. Olimme täysin selvinpäin.
En olisi ikinä kuvitellut, että jollain bussinkuljettajalla menee niin tunteisiin se, että joku kävelee tien laitaa, että haluaa ns. ANTAA OPETUKSEN LÄHES TAPPAMALLA. En tiedä, näkivätkö matkustajat tai hetken ajan päästä toisesta suunnasta tullut bussinkuljettaja. Tiellä ei ollut muuta liikennettä, tilaa olisi ollut väistää edes vähän, jos olisi ollut edes vähän inhimillisyyttä. Hyi olkoon! Kirjoitan tätä yöllä, sillä tapaus valvottaa minua. Olisi pitänyt ilmoittaa tästä jonnekin. Ei ketään saa tahallisesti vahingoittaa tai edes yrittää!!!
Bussikuski yritti tappaa Torikadulla 16.7.2025 illalla
16
339
Vastaukset
- Anonyymi
No, oulussa on vöhän erityyppinen meininki..yliopiston hallinnon joukkoerokin, siknä lähti professori Matti vetäseen hieman eri suuntaan kuin professori Maija, niinsanotusti, ei tullut sopua hallinnossa
- Anonyymi
Ikävä kun se lääketieternkin professori, mikä se , Johanna oli, lähti kävelemään.. kun professori lähtee, on se talolle iso menetys.
- Anonyymi
Oliko se Uusimaa, lasten neurologian professori, joka myös lähti..hallinnossa varmaan ongelmia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko se Uusimaa, lasten neurologian professori, joka myös lähti..hallinnossa varmaan ongelmia.
Vivant professores:)
- Anonyymi
Maalaistollukat pysykää pois suurkaupungista. :))
- Anonyymi
Ai muka suurkaupunki. Ja on kyllä ihan maalaiskaupunki. Katohan ympärillesi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai muka suurkaupunki. Ja on kyllä ihan maalaiskaupunki. Katohan ympärillesi.
Joo, mutta tänne tulee työvoimaa ulkomailta, täällä on hyvät mahdollisuudet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo, mutta tänne tulee työvoimaa ulkomailta, täällä on hyvät mahdollisuudet.
Joo, ne ei tiedä, että siellä haisee, talvella on jäätävää ja paikalliset ovat tollukoita.
- Anonyymi
Ollaan kyllä käyty mm. Lontoo, Berliini, New York, Washington, Dubai, Hongkong, Sydney + muita Australian kaupunkeja, tavalliset Euroopan kesälomakohteet sekä menty lentäen, junalla, bussilla, metrolla. Entä sinä?
Oulussa hienointa on Nallikarissa. - Anonyymi
Niin ja taittuu englanti, ruotsi, saksa ja vähän espanjaa, italiaa, ranskaa ja kreikkaakin. Oulua emme osaa ja tämän perusteella ei ole tarvettakaan, pysymme poissa, Oulu on nähty.
- Anonyymi
Hihihi... totuus tuli.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hihihi... totuus tuli.
Onneksi ette puhuneet kellekään, se on rikos. Hymyillessä olisitte olleet huorapariskunta. Kerroin vain jotta ette koskaan palaa. Savonlinna on nyt äänestetty parhaaksi turistipaikaksi.
- Anonyymi
Kiitos tiedosta. Emme todellakaan tule enää ja kerromme muillekin, että Oulu ja oululaiset ovat outoja.
- Anonyymi
Se on totta, että Oulu ja sen asukkaat ovat outoja tollukoita. Ja sitten vielä kehuskellasn sillä, että ollaan suorasanaisia. Ei edes sitä tajuta, että suorasanaisius voi loukata monia ihmisiä.
- Anonyymi
Hyvä ratkaisu!
- Anonyymi
Emmää tiedä..kesäiltaa vasn kaikille.. kohta se on taas aamussa, ja sitten lounaassa, lounasajassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1026651KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3696221Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603093Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112574Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082225- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341365Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340- 731237