Me olemme aloittaneet pohjustuksen Pohjois-Euroopan Unionin perustamiseksi. Siirrymme nyt aluksi Unionin ulkokehälle.
Hankkeeseen on tulossa mukaan Pohjoismaat, Baltian maat, Puola sotilasmahtina ja mahdollisesti Karjalan Tasavalta.
Suomella ei ole tulevaisuutta Naton ja EU:n osana
10
148
Vastaukset
- Anonyymi
Rauhaa!
Pitäydytään nyt kumminkin Kristuksessa. Itselläni on ollut samanlaisia visioita, mutta Eräs kristitty kertoi näyn ja Ilmestyksen jonka perusteella visioni olikin antikristillinen.
Ei mennä yli Kristuksen. Ei kyetä kantaan vastuuta seurauksista jos jokin visio toteutuu.
Nyt on kyllä aika josta Daniel sanoo:
NÄKY JA PROFETIA SINETILLÄ SULJETAAN
tai toinen käännös
NÄKY JA PROFETIA SINETILLÄ VAHVISTETAAN
Visiot ovat hyviä, mutta jätetään johto Kristukselle tai ollaan kuin Antikristuksia jotka ei enää ole tervetulleita.
Herran Pyhä Ehtoollinen antaa Hengen toimia Jeesuksen tahtomaan suuntaan. Omat viritelmät ja visiot maailmasta unohtukoon.
Rauhaa! - Anonyymi
Natoa tarvitsee myös jokainen vanhoillislestadiolainen, jos Venäjä hyökkää Suomeen. Mutta Euroopan unionista on vain haittaa jokaiselle vanhoillislestadiolaiselle, joten siitä on päästävä eroon.
- Anonyymi
Suomi on nettomaksaja, viedään kuin pässiä nrussa
Me haluttais itsenäisten valtioiden Pohjois-Euroopan Unioni, puolustus voisi olla yhteinen.
- Anonyymi
Sinä ja sinun halusi? Take your medicnes.
Anonyymi kirjoitti:
Sinä ja sinun halusi? Take your medicnes.
terve puskajussi, vain otettu lääke auttaa....
Anonyymi kirjoitti:
Sinä ja sinun halusi? Take your medicnes.
Bullies are not appreciated, show your face when you bark.
- Anonyymi
onegas-00 kirjoitti:
Bullies are not appreciated, show your face when you bark.
Hide your face, which is like a bird of prey's ass.
- Anonyymi
Egon eli väärän minätunteen vetämät asiat osoittavat kyllä tahdonvoiman jylhyyttä mutta vaikka visio tuntuu kuinka hienolta voi sen toteen laittaminen olla virhe ja johtaa metsään tai sotaan joka hävitään.
Napoleon, Hitler , Bush (Persianlahden sota). Jne. Olivat suuria johtajia joilla oli tahdonvoiman lisäksi resurssit tehdä mitä halusivat. Intian uskonnot kertoo Parasurama nimisestä avatarista joka 21 kertaa VOITTAA SODASSA KUNINKAAT JOTKA KIELTÄYTYY KUULEMASTA MITÄ PAPISTO TAI TEOKRATIA NEUVOO HEILLE.
Monia visioita on seuraavan 500 vuoden ajan. Napoleonilla ja Hitlerillä oli visiot hyökätä itään. Seuraukset olivat tuhoisat. Joskus on vaikea tietää mikä on papiston ohje asioiden suhteen.
Mutta antikristillisiä tahoja on aina varottava kuitenkin.
Venäjä on jo valinnut oman kantansa näihin visioihin. Eikä suostu rauhaan, status quohon vaan ainoastaan hegemoniaan ja täyteen miehitykseen sekä kansanmurhaan kiduttamalla.
Kyse ei ole meidän rauhan tahdon puutteesta, vaan Venäjän vaatimusten suvereenisuudesta. Aina on kaksi eri puolta kolikossa. Pelkästään yhden puolen näyttäminen ja esillä pito ei auta mitään. >>Hankkeeseen on tulossa mukaan Pohjoismaat, Baltian maat, Puola sotilasmahtina ja mahdollisesti Karjalan Tasavalta.>>
Meinaatteko käännyttää Puolan vanhoillislestadiolaiseksi?
😊 😊 😊 😊 😊
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1298275Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047509Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925686Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,905633Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194820Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1322624Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys592495Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81475Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531319
