Piti tulla huippuosaajia.
Saimme luku-, kirjoitus-, lasku-, kieli-, ammatti-, pyöräily- ja uimataidotonta väkeä.
Kuka kusetti?
Saimme luku-, kirjoitus-, lasku-, kieli-, ammatti-, pyöräily- ja uimataidotonta väkeä.
Kuka kusetti?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Niin siinä on käynyt!
= Huippuosaajia rikollisella tasolla!
Moni suomalainen isä ja äiti käyvät töissä ja maksavat veroja, mutta silti heillä ei välttämättä riitä rahat tarjota lapsilleen kalliita huvipuistorannekkeita. Näillä heidän maksamillaan veroilla silti kustannetaan ilmaisia huvipuistopäiviä maahanmuuttajille, sekä heidän lapsilleen.
Tasan ei käy onnenlahjat, omalle kansalle, omassa maassa.
Euroopassa tapahtuu lähivuosina täyskäännös suhteessa maahanmuutto- ja turvapaikkapolitiikkaan. Trumpin karkotuksia ihmetellään nyt mutta niin tulee tapahtumaan täälläkin. Ihmiset ovat saaneet tarpeekseen turvattomuudesta ja rikollisuudesta. Yhteiskunnat eivät vain kestä tätä.
Totta. Koko etelä-suomi on jo täynnä tummaihoista porukkaa. Eiväy käy töissä, kun ei tarvitse. Rahaa tulee elämiseen ihan ilmaiseksi. Lapset koulussa, ihan ummikkona. Opetuksen taso laskenut huimasti heidän takiaan. Ei ole tietenkään lasten vika, vaan Suomen viisaiden päättäjien. Ovet on auki joka suuntaan.
Mutta meidät, Suomen kansan, on päättäjät unohtaneet. Täällä sitä vaan rimpuillaan jollainlailla, ei tule tukia, ei apuja. Viimeisetkin otettu pois. Mutta maahanmuuttajille riittää, elävät aivan ilmaiseksi tekemättä mitään. Osa heistä on työelämässä, varsinkin naiset. Mutta nuoret miehet ketkuilevat pitkin katuja, taskut täynnä rahaa. Se ei ole oikein.
RKP ja Vihreät pääosassa.
Minkälainen neropatti aloittaja itse lienee? Älykäs, ahkera, tunnollinen, jopa siivo luonteeltaan, eli kunnon kansalainen? Vai menevätkö päivät mopolla päristellessä ja vanhempien sossurahoilla elellessä ja paremmin menestyviä kiroillessa.
Moni suomalaislapsi ei osaa lukea, ajaa pyörällä tai uida.
Tuijottavat Tiktokia päivät .
Sanavarastokin suppea. Joka kolmas sana "v:ttu", kielitaitoisimmilla "vak" (fuck).
-käytöshäiriöt ovat lisääntyneet
-jengirikollisuus lisääntynyt
-oppimistulokset heikentyneet
-ei osata lukea
-ei osata kirjoittaa
-ei osata uida
-ei osata käyttäytyä
-kaikki yleiset paikat paskotaan
Mihin me tarvitaan tätä maahanmuuttoa!?
Ja aivan täällä on ksntaväestössä.tätä..
Piti kirjoittaa kantaväestössä 🤣
Nämäkin löyhäpäiset mopoilla ja autonromuilla kaahailevat lienevät supisuomalaisia. Elävät kuin siat vatukossa, kun ei paikkakunnalla ole vakituista virkavaltaa jöötä pitämässä.
Monella työssä käyvällä pieni- ja keskituloisella ei ole varaa viedä perhettään huvipuistoon. Se, että heidät pakotetaan kustantamaan ventovieraiden huvipuistoreissut on sanalla sanoen uskomatonta vittuilua.
Ei sosiaalituilla tarvitse käydä huvipuistoissa. Leikkuriin vain.