Kannattaako naisen sitä ostaa onko vikoja paljon vai ostanko oikean volkswagenin.Siinä skodassa mainostettiin olevan sama pohjapelti ja moottori kuin vw ssä=
Skoda Octaviia
kaariinaa
3969
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Skodahan on periaatteessa ihan volkswagen. Monet osat ovat suoraan volkkareista ja jo olet uutta ostamassa olet varmaan huomannut että octavia voittaa testeissä. Voitti esim. volvo v50 ja audi 24 avant. Eli tasokas auto on ja helvempi kuin volkkari ja pitää hintaansa aika hyvin myös.
kyllä vaan. Olen ajanut nyt reilun kaksi vuotta octaviallani ja mitään moitteen sanaa ei ole ollut. Harkitsin itsekin aluksi vw:n ostoa mutta mies sai ylipuhuttua. Ajan aika paljon, lähes 30 000 vuodessa, kertaakaan ei ole ollut mitään vikoja eikä ongelmia tiellä / käynnistyksessä tms. Loistopeli! :)
Olen ajellut jonkin verran tuollaisella Skoda Octavia Combi RS:llä ja on todellakin loistava peli. Varmasti myös muut mallit ihan päteviä.