Opettele pyyhkimään oma perseesi. Lähihoitajien työttömyys on kasvussa, samoin palvelualojen työttömyys ja vauhti kiihtyy.
400 000 työtöntä, joista ainakin 200 000 pitäisi muuttaa ulkomaille työn perässä. Valtion talous ei kestä tuollaista työttömien armeijaa. 15 MRD mennyt kaiken kaikkiaan
400 000 työtöntä, joista ainakin 200 000 pitäisi muuttaa ulkomaille työn perässä. Valtion talous ei kestä tuollaista työttömien armeijaa. 15 MRD mennyt kaiken kaikkiaan
Vastaukset 11
Vanhimmat
En varmasti opettele, jos ei taata vakituista oman perseen pyyhkimispaikkaa kuuden tonnin kuukausituloilla.
Kapitalisti riistää!
Mä en pyyhi omaa persettä, edes rahaa vastaan!
Lääkärit on koulutettu yhteiskunnan varoin, ne pitää pakottaa pyyhkimään mun pesrse!
Orpon hallitus työnsi työttömyyden hallinnan kunnille, joten kysy heiltä mitä he aikovat tehdä työttömille.
Ja nyt Orpo arvostelee kuntia työttömyyden hoidosta!
Mitä järkeä on opiskella, jos ei taata työpaikkaa?
Perustuslaki takaa, ettei tarviutse itse pyyhkiä omaa persettä!
Suomen sosiaaliturvasta on valitettu Brysseliin asti ja nyt pitäisi omaa persettä alkaa itse pyyhkimään.
Ei meillä Kalliossa!
Perustuslaki takaa, ettei tarvitse...
Kirjoita mihin perustuslain pykälään viittaat, ettei tarvitse itse pyyhkiä omaa takapuolta eli perhettä?
Jos joku on niin sairas, ettei kykene huolehtimaan omasta intimihygieniastaan, ja tarvitsee siinäkin toisen apua, niin ilman muuta hänen on saatava yhteiskunnan tukea, ellei itse kykene palkkaamaan hoitajaa tai ellei ole varaa maksaa yksityisille hoivafirmoille jopa 4 000-5 000 euron kk-maksuja.
63 vuotiaat pitäsi päästää eläkkeelle oman perseen pyyhinnästä, niin nuoret pääsee tekemään sen.
Aikuiskoulutustuki on lopetettu enkä pysty enää oppimaan oman perseen pyyhkimistä.
Hakeudu hommaan, eli kysy persujen Hommafoorumista neuvoja, ellet pysty aikuiskoulutustuen leikkaamisen vuoksi edes takapuoltasi pyyhkimään.
En ole persu, elän sosiaalituella ja kannatan vasemmistoliittoa ja joskus käyn vielä äänestämässä.