Keikat keskeytyi, rahat takaisin!

Keikat keskeytyivät sateen ja ukkosen takia ilosaarirokissa!
Tästä pitää lipun ostaneille antaa rahallista hyvitystä, ei luonnonvoimat saa aina olla asiakkaan vastuulla, kyllä järjestäjänkin pitää kantaa vastuunsa yllättävistä tapahtumista.
15196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Höpö höpö :D

Äänestä
  • Juu, oikeassa olet. On ihan oikein maksaa tyhjästä.

    Äänestä

Sinäkin olit vahinkolapsi, kuka sen korvaa,

Äänestä

Hahhahhaaa!!! Ihan oikein, mitäs läksitte. Rahathan jää kuulemma koko joensuun hyväksi että ei penniäkään takaisin.

1Äänestä

Miksi yleensä ostatte lippuja tuollaiseen paskatapahtumaan?!

1Äänestä

Porukassa on varmaan mukavampi ryypätä ja sikailla kuin yksin kotona.

Äänestä
  • Kukas nyt omassa kodissansa sikailisi, kivempi sikailla toisten pihoilla ja yleisillä paikoilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Kukas nyt omassa kodissansa sikailisi, kivempi sikailla toisten pihoilla ja yleisillä paikoilla.

    Kiinnijääminen on aina iloinen asia.

    Äänestä

  • Enpä tiedä kun voi saada puukosta tai muutenkin menettää henkensä kun jollain napsahtaa päässä

    Äänestä

Huomenna kärähtää rattijuoppoja. Mikäli nyt poliisi viitsii autoistaan nousta, kuumahan se on...

Äänestä

Voi pieniä kun kesäinen sade kasteli ja jäi joku räkäinen "rokki"bändi kuulematta..

Äänestä

Möykkärokit pitää lailla kieltää!

Äänestä

Olisit ottanut itse selvää säistä.Ei ole järjestäjän vastuulla jos joku ostaa lipun vaikka silloin sataa ja ukkostaa ja joudutaan keikat perumaan

Äänestä

Festarit ei anna ikinä rahoja takaisin, korona aikanakin lippu vain siirrettiin seuraavalle vuodelle.

Äänestä

Sais mennä konkkaan koko pulju niin loppuisi riesa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Keikat keskeytyivät sateen ja ukkosen takia ilosaarirokissa!
Tästä pitää lipun ostaneille antaa rahallista hyvitystä, ei luonnonvoimat saa aina olla asiakkaan vastuulla, kyllä järjestäjänkin pitää kantaa vastuunsa yllättävistä tapahtumista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu