Miten on mahdollista että pienessä taloyhtiössä häirikkö pariskunta terrorisoi muita asukkaita vuodesta toiseen ilman että kukaan saa asiaa kuriin. Edes osakkeita ei saa myytyä sen takia.
Kauheat naapurit
38
1191
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä vastaava ongelma on muissakin taloissa tässä vuokratalossa perhe elää niinkuin omistaisi talon roskaavat pihan häiriköivät naapureita eivät välitä järjestyssäännöistä ja sitten kun huomautetaan asiasta suuttuu silmittömästi ja solvaa. Kantaa varastamaansa tavaraa varastot täyteen ja omii myös toisten varastoja.
- Anonyymi
Lankilassa kun kävelee vuokratalon ohi niin pilvi haisee jalkakäytävälle asti kun kaljaporukka parvekkeellaa tötsyttelee.
- Anonyymi
Nää ihanat avaavat toisten posteja, penkovat roskapusseja ja omistavat yhteisen pihan
- Anonyymi
On vuokralaisia jotka ovat olevinaan toisia parempia eivät noudata taloyhtiön sääntöjä häiriköivät iltamyöhään täyttävät romuillaan pihan ja tekevät pihasta korjaamon antavat lapsilleen käytösmallin että on ihan normaalia heittää pihalle kaikki roskat vaikka roskalaatikot on ihan vieressä. Joka kerrostalossa röyhkeitä vuokralaisia jotka ovat olevinansa parempia kuin muut yhtä köyhiä ollaan kaikki kunei ole varaa ostaa omakotitaloa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On vuokralaisia jotka ovat olevinaan toisia parempia eivät noudata taloyhtiön sääntöjä häiriköivät iltamyöhään täyttävät romuillaan pihan ja tekevät pihasta korjaamon antavat lapsilleen käytösmallin että on ihan normaalia heittää pihalle kaikki roskat vaikka roskalaatikot on ihan vieressä. Joka kerrostalossa röyhkeitä vuokralaisia jotka ovat olevinansa parempia kuin muut yhtä köyhiä ollaan kaikki kunei ole varaa ostaa omakotitaloa.
Taloyhtiön hallitus mitätön. Vahtakaa yhtiökokouksessa kunnon ihmiset.
- Anonyymi
Pointti tässä keskustelussa olikin miten häiriköivä osakkeen omistaja saadaan käyttäytymään asiallisesti ja lainpuitteissa. Vuokralaisen saa pois varoituksilla ja irtisanomuksella. Tervetuloa vaan katsomaan kokouksia. Olisi todellista tv viihdettä kerrakseen
- Anonyymi
Kyllä se omistajakin hiljenee, kun yhtiö ottaa osakkeet haltuun. Ei muuta, kun valituksia isännöitsijälle, kaikki niiden tekemiset ylös todisteeksi!
- Anonyymi
Ruonalan Rannassa on hyviä naapureita ja myytäviä Pakotaloja hyvillä naapureilla.
- Anonyymi
Siellä käy Karhuvuorelaiset varkaissa.
Asuinpaikasta pitää olla vähintään 10 kilometrin välimatka Karhuvuoren ghettoslummiin. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siellä käy Karhuvuorelaiset varkaissa.
Asuinpaikasta pitää olla vähintään 10 kilometrin välimatka Karhuvuoren ghettoslummiin.Siellä oli myös Sugar Daddyn elätti Pyhtäältä Karhuvuoreen siirretty ongelma jäte. Jätti pakohuoneen hyville naapureille.
- Anonyymi
Hyvät naapurit jäivät , pakkohuone tyhjeni, maineen kohennus yritys fakebookissa
- Anonyymi
On Teillä "munaton" hallitus, jos eivät saa mitään aikaa eli "lättäpilluja" vain siellä. Aina saa häiriköivät vuokralaiset pois, kun antaa häädön asunnon omistajalle: Idiootit!
- Anonyymi
Kyllä häiriöasukkaat on saatu pois kun isännöitsijä antaa varoituksen ja jos ei tokene
niin toinen perään ja sitten aloitetaan häätötoimet. Näin se meillä toimii ja sen
jälkeen on talo rauhallinen.
- Anonyymi
Jos puolet hallituksesta on kyseinen perhe..
- Anonyymi
Jaa, siis Hovarilla
- Anonyymi
Alkaako sukunimi V kirjaimellla?
- Anonyymi
Sellainen "kerrostaloasumiseen soveltumaton henkilö" pitää häätää tai ohjata
ihan muualle kaltaistensa joukkoon asumaan. - Anonyymi
Meillä sama juttu. Eläkeläispariskunta paiskoo ovia pitkin yötä. Olemme laittaneet lappuja, sanoneet mutta mikään ei auta. Toinen osapuoli on idästä joten ehkä siinä on selitys kaikkeen. Kiva herätä monta kertaa yöllä hirveisiin jysähdyksiin.
- Anonyymi
Venäläinen on pahin naapuri jonka voi saada.
- Anonyymi
Kyllä Somalit, Arabit ja Romanit vievät voiton jopa Venäläisistä.
- Anonyymi
Totta. Ei kyllä pahempaa löydy.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Somalit, Arabit ja Romanit vievät voiton jopa Venäläisistä.
Arabit on ystävällisiä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Arabit on ystävällisiä
Arbit on isomunaisia tykkään kovasti.
- Anonyymi
Jaa-a. Hyvä kysymys. Itekin olen miettinyt, kun olen muutellut jonkun kerran, että mistä helvetistä kerrostaloihin ilmestyy vähintään se yksi kusipää?
- Anonyymi
Veemäisin naapuri on se plus kuuskymppinen ukko joka katkeroituneena eroistaan kiukuttelee talon muille asukkaille ja kuvittelee omistavansa kiinteistön.
- Anonyymi
Taitaa olla jonkun käänteistä psykologiaa!
- Anonyymi
Entäs akka?
- Anonyymi
Karhulan puolella ollaan ja alkaa K kirjaimella
- Anonyymi
Melkein olin varma, et valkamakadulla
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Melkein olin varma, et valkamakadulla
Valkamakadun venäläinen naapuri😂
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Valkamakadun venäläinen naapuri😂
Sielä kokosuku tyrannisoi yhtä taloa, kakarat kaikki....joo....
- Anonyymi
Isännöitsijät vaihtuvat usein kun moisen pariskunnan kanssa väsyvät ainaiseen riitelyyn. Nyt on kyseiset asukkaat päättäneet ettei talon omaan pihaan saa parkkeerata kuin osakkeen omistajat. Ei edes vuokralaiset. Asukkaille ja vieraille huudellaan ikkunasta ja annetaan määräyksiä. Kukaan ei vain jaksa enää kärhämöidä vuodesta toiseen samaisten ihmisten kanssa
- Anonyymi
Meillä on taas virolaiset duunarit, jotka aiheuttavat melu- että hajuhaittoja..
Tuollaiset mölypetterit pitäis asuttaa muualle normaaleiden asukkaiden keskuudesta.
Eräs paraslainen metallifirma asuttaa virolaisia möykkäpettereitä muuten rauhallisiin taloihin...- Anonyymi
Sama täällä ja yöuni niitten takia mennyt
- Anonyymi
Aittakorven Sumulaakso saanut hyviltä naapureilta karanneet julkkis naapurit. on LKV, kirpputori, jalokivi, naisten hygieeni kauppaa ja liikenne osaamista
Ovi käy , nopea haku, alv 109% - Anonyymi
Hah. Viittaapa pahasti sunilaan
- Anonyymi
Kauheimmat naapurit on keikkatyöntekijät jotka kaiken vapaa-aikansa ryyppäävät ja rällästävät ja niitähän piisaa ainakin karhulassa kotkan kauneimman kadun varrella. On niitä osaketaloissakin jos vuokranantaja on rahan perään.
- Anonyymi00040
Kuumat naiset valmiina juttelemaan kanssasi 😏 https://Phyllis.hoty.lat/Phyllis#/?/?/p7b688yl1
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2696777SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p805381Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.1054335SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2693791Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat643539Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1463219Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2452859Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2752161SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden451673Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491555