Voitaisiinko tässä puhua kannustinloukusta niin kuin tavallisen duunarin kohdalla tehdään? Olisiko kannustinloukkujen poistaminen aiheellista myös näiltä
varakkailta kansan kustannuksella eläviltä "työttömiltä" ?
https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jarmonahkamaki/kannustaako-liki-7000-euron-kk-sopeutumisraha-hakemaan-toita/
Kannustaako liki 7000 euron sopeutumisraha hakemaan töitä ?
Anonyymi-ap
1
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kansanedustajat ovat säätäneet itselleen aivan eri lait kuin tavallisilla kansalaisilla on ja kansalaisilla pitäisi olla mahdollisuus pudottaa vaaleissa pudonneet kansanedustajat peruspäivärahalle, mikäli uutta työtä ei löydy. Näin kansanedustajat eivät pääsisi etääntymään liikaa tavallisen kansalaisen elämästä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1403059
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau572418Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.281931- 1301627
- 751444
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3641388Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?761385- 891105
- 901039
- 1341009