Varokaa ihmiset Clobal Connect kuituliittymähuijarifirmaa

Global Connect kauppaa valokuituliittymiä, joita se ei rakenna välttämättä vaikka tekisikin ”myönteisen rakentamispäätöksen”!

Et pääse myöskään irti vaikka 24kk sovittu toimitusmääräaika menisikin umpeen ilman 690 euron ”tilauksenpurkumaksua”!

Tai oikeudenkäyntiä!

Sopimusehdoilla ei ole mitään merkitystä ja Suomen nössöoikeusjärjestelmästähän ei saa oikeutta.

Lakimieskonnat on ainoat jotka voittaa käräjillä!

Aina!
5449
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vittu se on Global Connect

tämä koijarifirma, jonka henkilöstö on kielitaidotonta kamelinkuskiporukkaa tai asiakaspalveluun apinan fraaseilla varustautuneita maksullisia escortteja.

Kokemusta on, ei ikinä tämän kanssa mitään ”sopimuksia”!!!

Äänestä

myyntikäytäntö hämmentää kuluttajaa? paljonko piti maksaa "asennuksesta", kysyn kun ei selvinnyt aloituksesta

Äänestä

Jos tilaussopimuksessa on mainittu, että Global Connect sitoutuu toimittamaan liittymän 24 kk:n sisällä tilauksesta eikä force majour-estettä heidän puolestaan rakentamiselle ole ollut esittää niin on se kummaa, jos vaativat 690 euron tilauksenperuutusmaksua!
Ymmärtäisi, jos tilaaja peruu tilauksensa alle tuon 24kk:n määräajan, mikä on sopimuksessa mainittu.

Kyseessähän on tilaajan puolelta sopimuksen purku, koska toimittaja on rikkonut sopimusehtoja jättämällä tekemättä tilatun työn.
Onhan se nyt päivänselvää, että tilaussopimuksessa mainittu toimitusajan ylitys tulee katsoa sopimuksenpurkuperusteeksi.

Saahan sitä Global Connect yrittää, mutta maksaa sitä ei tarvitse.

Äänestä

meissä kaikissa asuu pieni huijari.

Äänestä
  • Onko sinun sisäinen huijari luvannut rakentaa valokuitu yhteyden, mutta ottanut vain rahat ja jättänyt rakentamatta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Global Connect kauppaa valokuituliittymiä, joita se ei rakenna välttämättä vaikka tekisikin ”myönteisen rakentamispäätöksen”!

Et pääse myöskään irti vaikka 24kk sovittu toimitusmääräaika menisikin umpeen ilman 690 euron ”tilauksenpurkumaksua”!

Tai oikeudenkäyntiä!

Sopimusehdoilla ei ole mitään merkitystä ja Suomen nössöoikeusjärjestelmästähän ei saa oikeutta.

Lakimieskonnat on ainoat jotka voittaa käräjillä!

Aina!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu