Eikö se ole helpottava tekijä

Kun ei enään nähdä IRL?
18438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Sait itsellesi uhrin ja sitten voi unohtaa kaiken.

Äänestä

Ei ole. Mies pilasit kaiken.

Äänestä
  • Et edes halunnut koskaan nähdä. Älä valita.

    Äänestä

Juu, tämä selvitti mulle ettet koskaan ollut oikeasti kiinnostunut. Toivonkin ettei enää törmätä,jos törmätään.. sama tuo, tiiän ettet välitäkään.. luulin vain

1Äänestä

Ei.

Äänestä

Ai ei nähdä? Kiva, kun sain sitten tätä kautta tämän tietooni.

Äänestä

En vielä edes tiedä onko mut ghostattu vai ei niin miten voisin tuollaistakaan tietää? Tässä vielä odottelen että vastaako ja mikä tilanne.

Äänestä

Ei se kyllä siltä tunnu

Äänestä

Höpsis. Tottakai haluaisin nähdä, mutta sä itse ghostasit mnut instassa enkä ole enää sillä alalla töissä syystä, että olin työpaikkasyrjitty ja kiusattu ja savustettu.

Äänestä
  • Miten ghostataan instassa?🤔

    Äänestä

Ei todellakaan ole. naiselle

Äänestä
  • Sä näet koko ajan

    Äänestä

On se auttanut, ei ole sellasta epätoivoista oloa kun on nähnyt edes vilaukselta. Silti ajatuksissa koko ajan, kuten tunteiden kohteen kuuluukin.

1Äänestä
  • Sama täällä. Tieto siitä että on lähellä, se rauhoittaa.
    Mies on kyllä häilyvä ettei ikinä tiedä kun vastaan tulee että miten ottaa näkemisen. Tervehtiikö edes? Sekin on jotakin. En saa ajatuksia pois hänestä vaikka kuinka dissaa. Onko hyviä neuvoja? 😔

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Sama täällä. Tieto siitä että on lähellä, se rauhoittaa.
    Mies on kyllä häilyvä ettei ikinä tiedä kun vastaan tulee että miten ottaa näkemisen. Tervehtiikö edes? Sekin on jotakin. En saa ajatuksia pois hänestä vaikka kuinka dissaa. Onko hyviä neuvoja? 😔

    Tuo on minulle todella vierasta tekstiä, joten en voi valitettavasti auttaa. En ikimaailmassa dissaisi häntä tai muutenkaan kohtelisi mitenkään huonosti, kuten en muitakaan, vaikka ei minusta sillä lailla välitäkään.

    Äänestä

Ymmärrät, että järjetöntä kirjoitella tänne anonyyniviidakkoon.?

Äänestä

Höpötystä.

Äänestä

Höpötystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kun ei enään nähdä IRL?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu