Helluntalaiset, kolmimetrinen puuristi ja Ozzy Osbourne

https://yle.fi/a/74-20174022?origin=rss
Siinäpä varsin riemukas tarina ! 🤣
13280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Lentokentällä Ozzy Osbourne halusi vielä kertoa, mitä mieltä hän uskovaisista oli.

– Kone oli jo lähdössä, kun se himmasikin moottoreita. Ozzy laskeutui kentälle, laski housut kinttuihin, pyllisti ja läimäytti itseään perseelle. Sen jälkeen kone lähti.

Pyllistäessään tähti oli huutanut ”Kiss my ass”.

Äänestä
  • tuo kiss my ass olikin ja on kohteliainta mitä latvalahoille hihhuleille voi toivottaa

    Äänestä

✝️✝️✝️

Äänestä

Uskovaiset ei oikein tajua että tämä pimeyden prinssi oli Ozzylle vaan show pisnestä varten toinen minä

Äänestä
  • Mitäpä ne muutakaan tajuaisi. Jopa Lordi on hihhuleiden mielestä perkeleensaatanan maanpäällinen edustaja pukeutumisen tähden, vaikka Putaansuu on enemmänkin uskovainen kuin mikään perkeleen palvoja!😆

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Mitäpä ne muutakaan tajuaisi. Jopa Lordi on hihhuleiden mielestä perkeleensaatanan maanpäällinen edustaja pukeutumisen tähden, vaikka Putaansuu on enemmänkin uskovainen kuin mikään perkeleen palvoja!😆

    Putaansuu palvoo saatanaa lauluillasn ja pukeutumisellaan

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Putaansuu palvoo saatanaa lauluillasn ja pukeutumisellaan

    Et näköjään ymmärrä mitä Lordin lauluissa sanotaan, mutta se nyt olisikin jo ihan liikaa vaadittu!

    Äänestä

Nämä äärikristityt ei tajua miten paljon hallaa tekevät kirkolle. Räsänen taas Iltalehdessä ja vasta oli juttua miten Puolimatka aikoinaan lietsoi saatananpalvonta kohua. Joskus 90-luvun puolivälissä oli pahimmillaan.

Äänestä
  • Noinhan se on ja melko turhaa on edes yrittää mitään niille selitellä. Suurelta osin ja tieten tahtoen omaa päämäärää ja tarkoitusta varten vääristelevät ja valehtelevat asioista ja uskovaiset uskoo ilman omaa aivotoimintaa, kuten aina.

    Äänestä

  • Puolimatkan väitteitä pidettiin tarkoitushakuisina ja tieteellisesti kyseenalaisina, erityisesti siksi, että hän käytti professorin asemaansa esittääkseen mielipiteitä, jotka eivät perustuneet vakiintuneeseen tutkimukseen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://yle.fi/a/74-20174022?origin=rss
Siinäpä varsin riemukas tarina ! 🤣

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu