Eiks ois viel hyvä niiden lippujen viereen

Karttoi mis on ruotsin alle 15-vuotiaiden tekemät henkirikokset, sit vois olla kans sellanen mis on ranskan ulkonaliikkumiskiellost, My London knife epidemic uutisii kans ehkä?
295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Toisinsanottuna oikeestihan mitään aihet mihinkään juhlaan ei oo vaan sekin aika teiän tulis käyttää miettimiseen et miten oikeen selviitte siit mitä on tulos ettekä vaan delaa pystyy

Äänestä

Onks Pariisissa ulkonaliikkumiskielto? En oo sitä seuraillut, enkä ymmärrä Pariisin kieltä. Ruotsin telkkaria tulee enemmänkin seurattua ja oon sinne menossakin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Karttoi mis on ruotsin alle 15-vuotiaiden tekemät henkirikokset, sit vois olla kans sellanen mis on ranskan ulkonaliikkumiskiellost, My London knife epidemic uutisii kans ehkä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu