Minusta on vähän ristiriidassa Vasemmistoliitto erilaiset kampanjat heidän toiminnan kanssa.
He tuntuvat muuttavan mielipiteitä hyvin nopeasti ja kannattavan laittomuuksia.
Onkohan Vasemmistoliitto anarkia puolue ja rasistinen, kun ei hyväksy muita mielipiteitä ja toimintatapoja kuin omansa.
Ei ole ihme, että Suomi on kääntynyt enemmän oikealle ja normaalit työssäkäyvät ihmiset kannattaa oikeistoa.
Ihmiset kaipaa rauhaa, turvaa ja tasapuolisuutta eikä puoluetta, jossa sanotaan, että varastaminen on oikein, toivotaan ydinsotaa, jotta oman maan ihmiset kuolisi pois tai muutetaan kantaa venäjän hyökkäykseen, vielä selvästi toivoen että Ukraina valloitettaisiin.
Suomi on koko historiansa pelännyt valloitusta venäjän toimesta, joten venäjän kannatus on työläisväestön hylkäys.
Lisäksi kaikkien masinoidut persujen vastaiset kampanjat täyttää rasismin tunnusmerkit. Syrjitään mielipiteiden takia. Lisäksi Vasemmistoliitto näyttää olevan vähän kansanpuolue, joka kotkottaa mutta ei heistä ole kovan paikan tullen mihinkään. Persut sentään pystyy siihen miten Hin on tarvis. Oletteko kuulleet persujen toivovan Vasemmistoliittolaisten kuolemaa? Että koska Persut hyväksyy muiden mielipiteet ja puolustaa vasemmistoa, kuten kaikkia muitakin lain mukaisesti toimivia.
Onko siis niin että vasemmisto on rasismia kannattava ja toisten syrjimistä edistävä sekä jopa terrorismia hyväksyvä puolue?
Vasemmistoliitto on rasistinen puolue
10
236
Vastaukset 10
- Anonyymi
LaitaVasemmisto hyväksyy -TERRORISTI-Teot - Mutta MIKSI - ?
- Ja -MIKSI- LaitaVasemmiston -ON- RASISTINEN - Suomalaisia kohtaan - ?
- Kertokaa - NYT - Vassarit - - - Vaikka Kirjain Kerrallaan -mutta Kertokaa - ?- Anonyymi
Persut on ainoa Rasisti ja natsi liike
- Anonyymi
Pätkiikö persulla pahastikin ?
- Anonyymi
Vasururipuolueet, Demarit ja Vasemmistoliitto, ovat haalineet valtuustolistoilleen venäjämielisiä
edustajia päättäjiä mm. Itä-Suomessa. Osa alkaa jo tehdä mieleistään politiikkaa naapurin hyväksi:
https://www.hs.fi/alueet/art-2000011379794.html
Vaikka ko henkilöt ovat erotettu puolueesta, iso vahinko on jo tapahtunut. Edustajat ovat edelleen päättämässä asioistamme vieraan valtion hyväksi. - Anonyymi
Vasemmistoliitto tuntuu eroavan Eu vasemmistosta. Eu:saa ei hyväksy laittomuuksia mutta Vasemmistoliitto on sanonut, että hyväksy lain rikkomisen, kuten varastelun.
Miten tällainen puolue voi olla edes eduskunnassa?
Onko Vasemmistoliiton kannattajat itse rikollisia ja esim. varkaita, kun hyväksyy moisen? Eikö rikokseen yllyttäminen ja siihen jopa kannustaminen ole peruste poistaa puolue pois puolue rekisteristä.- Anonyymi
Taitavat tietyissä asioissa kriminaaleja olevan ja kaikkein tärkeimmissä asioissa isänmaanvastaisia.
- Anonyymi
Tuntuuko sinusta siltä, että kaikki menee upeasti putkeen ja elämä hymyilee ? Hanki nyt kotipersu ja näe kurjan elämän realiteetit. Kotipersun mökeltämistä ja ulinaa kuunnellessa huomaat kuinka huonosti joidenkin asiat ovat, ja täten voit antaa arvoa omalle tuloksekkaalle raadannallesi. Huomioi kuitenkin kotipersun käyttöohjeet. Kotipersu on syytä säilyttää ulkovarastossa hänen siivottomien elämäntapojensa vuoksi, ja on suotavaa myös kahlita seinään koska jotkut kotipersuista ovat karkailevaa laatua. Kylmänä vuodenaikana voit antaa lämmikkeeksi vanhan koinsyömän viltin. Ruokintaan kelpaa Impivaaralainen pettuleipä ja juomaksi vesi. Juhlapyhinä voit antaa myös litran kiljua ja pätkän palanutta makkaraa jota kotipersu pitää suurena herkkuna. Voit hetken saada mielihyvää katsoessai kun hän syö sen huulet ihanasti töröllään. Kotipersu on syytä ulkoiluttaa ainakin kerran päivässä, ja sen aikana hän voi tyhjentää ulostamis ja virtsaamistarkoitukseen annnetun sinisen muoviämpärin (huomaa että se täytyy olla ilmaiseksi saatu). Äläkä koskaan ota kotipersua sisätiloihin kymmentä minuuttia pidemmäksi aikaa, ja silloinkin vain eteis tai wc-tilaan. Ruuttamopon voi huoletta jättää samaan varastotilaan koska se on kotipersulle pyhä kapistus. Kotipersuja saa alk. 14.95 € huippumallien (ent. kansanedustaja/ministeri) maksaessa 20.95-25.95 €. Käytettynäkin niitä löytää aika edullisesti. Osta siis kotipersu arvostaaksesi oman työsi tuloksia.
- Anonyymi
mrrr
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll251121Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän541108Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl515844- 50834
- 46745
- 37669
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30626Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62624Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE182619Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘40597