"Ei tänne saloomme mahdu enää yhtää uutta elintasrvikeliikettä kilpailemaan".
Kapukimme Salo myönteli Osuskaupan kaavoitusosasotolla ja myönsi Lidlille vain syrjäiseen Ollikkalaan luvan, mtta kuinkas kävikään.
Wittu mitä touhua oli ennen ja nytkin Osuuskaupan pusseja nuollaan
Muistan aina Osuuskaupan Arvosen sanat Salkkarissa silloin
10
225
Vastaukset
- Anonyymi
Kyll siell valtuustossa on vieläkin, jos niin saa sanoa:Osuuskaupan pussit suussansa jos se olisi äijä.
Arvosen henki elää, heh, heh - Anonyymi
Sieltä se Salon Seudun Sanomista kaikktosiaan löytyy ja merkillepantavaa on että etusivulla oli salkkarissa silloin kokosivun Osuuskaupan mainos, mutta mutta.
Mutta myös joka saatanan päivä juttua <Osuuskaupan Arvosesta, heh,
Osuuskaupan Arvonen hiihtää, kusee, ,
Salkkari oli naimisisa Osuskauppaan - Anonyymi
Nyte osuuskaupan valtuustossa pohditaan näin: miten saada kaikki kilpailu loppumaan? Salossa on vielä joku itsenäinen kaffila ja putiikki, miten tämä on mahdollista?
- Anonyymi
Olen kuullut, että kaupunginvaltuuston saliin menevän oven eteen on tulossa Osuuskaupan Arvosen pronssipatsas ja kaikkien saliin menevien on vanhanaikaisesti naisten NIIATTAVA sen edessä ja miesten POKATTAVA tai vähintään nyökättävä sen edessä mennessään saliin.
Näin kukin tavallaan on saliin mennessään jo päätöksissään OSUUSKAUPPAMYÖNTEINEN ja vahtimestari valvoo nykäisten sivuun jos näin ei tee.
Puuhkanaiset tietysti voivat suudella, mihinkin, heh, yltävät.- Anonyymi
Heh, toi on kyllä aikas hienosti oivallettu, ehkä tuon on tulevaisuutta jos Osusskauppa saa huseerata maajuseinensa valtuustoassamme.
Muistan ja sen Aevosen, se oli aina takkeinensa päällä joka saatanan salkkarissa - osuuskauppa nyt tätä, osuuskauppa nyt, nyt, nyt,
- Anonyymi
Kovasti ovat JUURTUNEET osuuskaupan juuret yhteiskuntaamme yleisestikin, tämähän johtuu vain siitä siellä samoja turpia istuu vuosista toiseen valtuustossa.
- Anonyymi
Mnä olen taasen kuullut, että jopa sinne sen Arvosen eteen on tulevassa sellainen kalliis veistos joka Fallosta esittää ja jossa vesi juoksee valtoimenansa koko ajan.
Naisten on siitä sitten hörpättävä vettä, tai suudella sitä Jököttäjää tullessansa Valtuustosaliin.- Anonyymi
Tuo on kyllä uutta, mutta mikään ei ole mahdotonta kun on kyseessä Osuuskauppa, saako siitä falloksesta ottaa vettä mukaanki, meinaan kun äijällä ei seiso - juotan sitä...
- Anonyymi
Kova jätkä se Arvonen sitten oli, jos vieläkin riitää jutua, vai oliko se vittumainen?
- Anonyymi
Onks se Salkarin kommentoija sukuu ;arvoselle,?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2669480IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2996659Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?671604Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61391Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921225- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut721033Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40852Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312741