Myrkyttävät taloyhtiön ilmapiirin. Toimivat kuten omistaisivat koko taloyhtiön ja ovat aina mielestään oikeassa eikä muut tiedä mitään.
Asunto-osakeyhtiölaki ja yhdenvertaisuus periaate kuuluu vain hänelle ja hänen häntäilijöille ei muille.
Asunto-osakeyhtiölaki ja yhdenvertaisuus periaate kuuluu vain hänelle ja hänen häntäilijöille ei muille.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Ei myöskään uteliaat ihmiset, kaikki pitäs tietää ja sit kuoritaan heti seuraavalle kun ei pysty mitään asiaa pitään takanaan
Oikaisu kerrotaan ei kuoritaan
Eikä sais omia saunavieraita taloyhtiön saunaan viedä...
Jaa tää on taas tää juttu. Onkin pitkän aikaa ollut hiljasta
Oliko tää se naapurin rouva joka saunoo poliisien kanssa?
Eiku poliisit sitä etsi pillit päällä mutta ei tainnut löytää? Oli monessa taloyhtiössä samaan aikaan saunavuoro...?
Loimaalaiset, nuo tahattoman komiikan ehtymätön lähde.
Huhu juttu ei siellä mitkään poliisit sauno
Mut taksikuskin näkyy sanovan, millon missäkin kerostalossa
Menee vähän ohi aloituksesta. Ei liity saunomiseen eikä poliiseihin mitenkään.
Narsisti eli minävaurio on henkilö joka on vain itse hän.
Tyypillisesti toimii takana, antaa käskyjä siis käskyjä toisen hoitaa "asiat" . Hän itse pysyy taustalla. Tekee ne vitseinä tai käskyttää naama totisena.
Ajatus : valkoinen mustaksi ja valehtelee sen kuin ennättää. Vain hän, siis narsisti, on aina oikeassa mielestään.
Narsistisia persoonallisuushäiriöitä on 0,000001 % Euroopan populaatiosta. Narsismi sana on otettu ulos kontekstistaan ja sitä levittelevät nyt ihan kaikki, kun halutaan ulkoistaa vastuu epäonnistumisesta i.e puoliso, esihenkilö, opettaja jne. Paljon aikuismaisempaa olisi ottaa vastuu omasta osuudestaan vuorovaikutuksessa ja miettiä, miten voin käydä dialogia siten, että molemmat osapuolet kokevat tulleensa kuulluiksi ja nähdyiksi.
Kas kun ei 1/100000000000. Kyllä noita riittää ei tarvitse mennä merta edemmäs kalaan. Vai osuiko "omaan nilkkaasi" ?
Ei osunut omaan nilkkaan. Kaveri kertoi, kun on ammattilainen.
Karmeeta jos ei tule toimeen naapureitten kanssa ja on jumissa. Jotkut on kyllä sellasia et saunan taakse joutas viedä.
Niin suurin osa on täysin ok-tyypejä ja hyviä naapureita.
Höpö höpö
Noita on kaupungin vuokraluukuissakin. Yleensä kylän pahimpia juoruämmiä.
Vapaussodan aikana kuului narsisti valkoisiin tai punaisiin niin saunan taakse molemmissa tapauksissa.
Mutta kun valkoiset oli narsisteja ja vei punaisia saunan taakse...
Ja kun punaiset olivat nasisteja he veivät valkoiset saunan taakse
Naapurit, rouvat, saunat..
Ompas lapsellista
Aloitus näköjään alkanut rönsyillä, kuten tavallisesti.