Jone Nikula pohtii että muuttasko Mikkeliin.
Sitkee mainos Hesarissa.
Muuttasko Mikkeliin
9
318
Vastaukset
- Anonyymi
Ei tänne pitkätukka.
- Anonyymi
Seisooko sillä?
- Anonyymi
Pajalle tekemään linnunpönttöjä?
- Anonyymi
Kaikkien todellisten Rock Äijien kuningas !
Nikulan Äijä energiaa tarvitaan Mikkelissä, pullamössö vässyköille mallia miten Rock asenteella voitetaan ! - Anonyymi
Kaikkee se helle teettää.
- Anonyymi
Mikkelillä oli ihan oma Nikula. Köpötteli männävuosina vieterit hihoista roikkuen. Eiköhän siinä ollut meille Nikulaa tarpeeksi.
- Anonyymi
Ai patevainaako. Sillä oli hyvä rytmitaju. Kerran rummutti phil heiliä laktritsipatukoilla. Niissä oli hyvä saundi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai patevainaako. Sillä oli hyvä rytmitaju. Kerran rummutti phil heiliä laktritsipatukoilla. Niissä oli hyvä saundi.
Ja oli hyvä soittamaan kitaraa. Penskana tuppuralassa kuunneltiin kun soitti siinä jalkapallokentän nurmikolla, missä nyt se kaukalo. Mungo Jerryn Summer timee ym soitteli.
Oli ihan vaaraton ja mukava kaveri, vaikka imppas tinneriä.
Paten äiti ja sisko asui pohjankaari 4 sessa ja siellä välillä kävi,
Kerran sitten ei ollut enää kitaraa mukana, niin kysyttiin et mis sun kitara.
Kertoi että Meeri rikkoi sen. Paten sisko se Meeri.
Ilkee akka, nyt ei enää saatu kuunnella soittoa.
- Anonyymi
Pate oli aika legenda. Siirtyi valitettavasti toiseen aurinkokuntaan jo kauan sitten.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 352206
- 841293
- 561288
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...351215- 631171
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39884Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122769- 31721
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi21572Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan55565