Maahanmuutto on rikkaus ja tulee monikulttuurista sivistystä Hämeen peräkylään.
Voimalapuiston ainoa hyvä puoli on että tuo itäeuroopan maahanmuuttajia Virroille
14
525
Vastaukset
- Anonyymi
Porissa ranskalainen Areva toi puolalaiset rakentamaan- ja rakennutti polskeille oman asuntoalueen, jonne asettuivat asumaan pysyvästi.
Sama täällä, kun tuo voimalayhtiö on ranskalainen- vai löytyykö jopa halvempaa työvoimaa kuin puolalaiset?
Tosin olkiluodon työnjälkeä jouduttiin sitten korjailemaan 20 vuotta...- Anonyymi
Ranskalainen yhtiö= EU.
Sieltä riittää työvoimaa... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ranskalainen yhtiö= EU.
Sieltä riittää työvoimaa...Vapaamuurarien EU:ssa kaikki rodut yhdessä- tulee monikulttuurillista rikkautta Virraille
- Anonyymi
Siinähän on iso joukko uusia kela-elättejä TE-toimistoon, ja kokoomus-soten kotoutus-bisneksen rahastukseen verorahoista.
- Anonyymi
vaskivesi tarvitsee maahanmuuttoa
- Anonyymi
Kun tuota kommenttiasi lukee, niin ei se sivistys ainakaan sinusta kiinni ole.
- Anonyymi
Se tuo rahaa niin paljon maanomistajille että kateellisilla pahaa teköö
- Anonyymi
Eipä tuo, ilmeisesti ne alueet on jo noiden ryitysten hallussa.
- Anonyymi
höpöhöpö-
pakkolunastetaan energia-lakien avulla.
tutustukaa nyt hiukan edes aiheeseen - Anonyymi
Rahaa tuloo maanomistajille niin paljon että juorut lähtöö käsistä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
höpöhöpö-
pakkolunastetaan energia-lakien avulla.
tutustukaa nyt hiukan edes aiheeseenLunastus koskee verkkoja, EI aluetta jolle voimalat rakennetaan. Maanomistaja tekee VUOKRAsopimuksen myllyn tarvitsemasta alueesta, joitakin kymmeniä tuhansia per mylly per vuosi.
Tutustu nyt hiukan edes aiheeseen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
höpöhöpö-
pakkolunastetaan energia-lakien avulla.
tutustukaa nyt hiukan edes aiheeseenPakkolunastuksia ei tule myllyjen alueista...
- Anonyymi
Isojoella tuulivoima tuo lääkäreitä ja hoitajia: https://yle.fi/a/74-20185817
- Anonyymi
Mielenkiintoinen tuo kuntalaisaloite päättäjien informointitilaisuudesta perustuen Luken "Kuusi tapaa vahvistaa tuulivoiman hyväksyntää".
Luken ohje nimenomaan tavoittelee tuulivoiman parempaa hyväsyntää, eli ihan päinvastaista asiaa kuin tuulivoiman vastustajat ajaa. Luke korostaa tieteellistä tietoa, eli eri tietoa kuin mitä vastustajat yleensä jakaa. Luke kehottaa huomioimaan hiljaisen enemmistön äänekkään vähemmistön, käytännössä vastustajien, sijaan.
Tuulivoiman vastustajan näkökulmasta Luken politiikkasuosituksen olettaisi olevan huono asia...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741