Autolla ajaminen on saanut toiset kansanedustajat älähtämään Virran sanojen ja tekojen ristiriidasta.
– Otsikko keväältä vihreiden puheenjohtajan kuvalla, että yksityisautoilua pitäisi rajoittaa Suomen kunnissa. Somepäivitys kesältä vihreiden puheenjohtajan kuvalla, että on kiva ajaa matkailuautolla ympäri Euroopan, kirjoittaa perussuomalaisten eduskuntaryhmän puheenjohtaja Jani Mäkelä viestipalvelu X:ssä
– Joku sanoo että tämä olisi epäloogista, mutta ei minusta. Tekopyhyys ja muilta vaatiminen sekä oman vastuun pakoilu on punavihreyden ytimessä, hän jatkaa.
Vihreiden PJ Sofia Virta autoili Euroopan ympäri ja poltti parissa viikossa enemmän dieseliä kuin duunari vuodessa, höykyttää taas kokoomuksen kansanedustaja Tere Sammallahti X:ssä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011395473.html
PS. muistatteko Atte pojan lentämässä-lomakuvat
Ihmeellinen Sofia Virta autoilee mutta puhuu toista?
38
643
Vastaukset
- Anonyymi
Sofia Virran reissusta repesi raivo
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011395473.html
Vihreän liiton motto.... Tehkää niin kuin sanomme mutta me teemme kuinka haluamme. Me emme saastuta, liikumme yleisillä ja paljon sähköllä. Ilmavaivojakaan meillä ei ole terve.ikevihreä liitto S. Virta. - Anonyymi
Milloin vihreät ovat olleet kieltämässä matkailua?
Olisiko taas olkiukkoja liikenteessä?- Anonyymi
Mistähän puusta sinä ole t pudonnut olkiukko??? Eikö sinne lomalle yleensä lennetä taikka ajeta diesel ym. autolla taliaivo. Kyllä nämä vihreät ovat näitä jären jättiläisiä HAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHAHAHAHA.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mistähän puusta sinä ole t pudonnut olkiukko??? Eikö sinne lomalle yleensä lennetä taikka ajeta diesel ym. autolla taliaivo. Kyllä nämä vihreät ovat näitä jären jättiläisiä HAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHHAHAHAHA.
Sofian lisäksi Allu edustaa hyvin nykyvihreiden johtoporrasta.
Allulla on järki hanurissa kirjaimellisesti.
Kännääminen ja homppelihommat on Allun parasta osaamista.
Hattivatti Arja-Janne kuuluu samaan sarjaan.
- Anonyymi
Sofian ja vihreiden motto että älä tee kuten minä teen vaan tee kuten minä määrään.
- Anonyymi00034
Eikä Sofin autoilu väärin ole, mutta kaikkien muiden tulisi välttää autolla ajamista.
- Anonyymi
Onko tämä nainen niiin yksinkertainen, että hän ei ymmärrä mistä häntä kritisoidaan? Hän on itse kieltämässä ja rajoittamassa muiden työmatka- ja muuta autoilua, siis sitä mitä ihmiset tarvitsevat normaalissa arjessaan. Sitten itse suhaa huvikseen pitkin eurooppaa isolla dieselautolla. Kuka näitä vihreitä äänestää, ei voi käsittää.
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/e6ceede8-6b0d-4239-9b1c-cd09ae957862
Tymäkin toi Virta on kun ei ymmärrä mistä moinen ryöppy syntyi.
Kansa on katsonut ja kuunnellut hänen omia ryöppyjään ja ulostuloja keskusteluissa ja ottaneet oppia hänen käytöksestään. Nuori "blondi tyttö" itse hyökkää sanoilla esim. Orpon, Purran, Harkimon kimppuun viiltävillä kommenteillaan yleisön edessä.
ONKO SE TERVETTÄ JA SALLITTUA VAIN HÄNELLE? - Anonyymi
Nyt puhuu Sofia Virta – joutui someraivon kohteeksi
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011397389.html
Missä on sinun, Sofia Virta käytöstavat? Miksi puhut ja annat kehoituksia muille kuinka pitäisi elää täällä maapallolla ja itse teet aivan päinvastoin. Olet niin vihreä ulospäin mutta sisältä sitä samaa kuraa. Onko poliittinen ura sinulle niin veressä että sinä annat luvat itsellesi käydä muiden kimppuun mutta muut eivät saa puhua tai sanoa sinusta mitään totuuteen viittaavaa negatiivista.- Anonyymi
Sofia asuu Turun seudulla kuten Orpo, Ville Niinistö sekä Mauno Koivisto ja sieltä kotoisin olevat ihmiset ovat usein melko ikäviä ihmisiä.
- Anonyymi
tyhmä kuin saapas, siksi hyvä vihreiden johtoon.
- Anonyymi
Missä on Vihreiden uskottavuus?
Sofia Virta ei muka ymmärrä someraivoa.
Vihreät ja Vasemmistoliitto ovat nykyään
melkein identtiset puolueet.
Nykyään vasemmistolaisuus on wokea, prideä, Palestiinaa ja kaukana duunareiden eduista.
- Anonyymi
Sohvi luottaa, että ulkonäöllä saa kaiken anteeksi.
- Anonyymi
eli jos on perseen näköinen, niin voi vapaasti perseillä ?
- Anonyymi00035
Kyllä tuohonkin ansaan joku haksahtaa.
- Anonyymi
Äänestäjät eivät ilmeisesti välitä siitä että teot ja puheet eivät kohtaa. Vaatii muilta sellaista mitä ei ole itse valmis tekemään. Tyhmä ja yksinkertainen on tässä tapauksessa äänestäjä.
- Anonyymi
Niemiset ja Virtaset lopettaa ne autoajelunsa ja käyvät jalan asioillaan jotta vihreät pääsevät Euroopan kiertueille jatkossakin dieseliä polttamaan.
- Anonyymi
Varoittamaton mielenosoitus Suomen MM-rallissa
https://www.is.fi/ralli/art-2000011400154.html
Vihreät pistivät ELOKAPINOIJAT töihin kun heidän puheenjohtajaa moitittiin autoilusta ympäri Eurooppaa.
Tehkää niin kuin sanon, ei niin kuin minä teen . Terv. S. Virta ulkoisesti vihreä - Anonyymi
Me vihreät emme saastuta vaikka lentäisimme, autoilisimme tai mitä vaan, te muut saatutatte.
- Anonyymi
Antikainen ps on ruma nainen. En puhu pelkästä ulkonäöstä.
- Anonyymi
Raivo Sofia Virran matkasta jatkuu: ”Rikkoo räikeästi omien saarnojensa opinkappaleita”
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011400649.html
Edellisen kirjoitus oli yksistään hänen ajatus, johtui varmaankin puolueesta mihin kuuluu.
Sofiasta....ulkonäkö, no menettelee mutta paljon tärkeämpää on se mitä on korvien välissä sekä miten tuo esiin omat mielipiteet ja toteuttaa niitä.... ONKO NE RISTIRIIDASSA JA TÄSSÄ TAPAUKSESSA HYVÄSTIKIN! - Anonyymi
Vihreät vetävät piilossa grillikylkeä naamaansa ja ajavat öisin vanhoilla savuttavilla Datsuneilla.
- Anonyymi
hih-il Masto
- Anonyymi
Sofia, liikkuva dieselperse.
- Anonyymi
Saisko sitä? Mulle kyllä maistuis.
- Anonyymi
Entäs Allun homppeloinnit?
- Anonyymi
Lklkk
- Anonyymi
Atte lentäää.
Kuvia otti - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18715441/ahdistaako-taksikyydit-kerro#comment-137391821
käyttääkö sofia takseja yöllä helsingissä? yksin? - Anonyymi00030
P
- Anonyymi00031
siellä taas persu kännää
- Anonyymi00032
Sohvi päpättää ja päpättää..päpätys muistuttaa vanhaa Singer ompelukonetta. Sisältöä ei mitään, naama oudon liikkumaton. Tulee muovinen vaikutelma.
- Anonyymi00033
Ihmeellinen Sohvi viehättää miehen silmää vaaleanpunaisine asuineen ja naisellisine kurveineen vaikka nyt onkin käynyt läpi tuskallisen dieetin.
- Anonyymi00036
Sohvilla on keinoaivot, jotka suoltavat sanoja joista ei kukaan saa selvää.
Eikö hänen pitäisi mennä puhumisen oppitunneille oppimaan? - Anonyymi00037
No no, Vihreät eivät saastuta luontoa.
Heiltä tulee luonnon kaasua peräsuolesta. Puhetta tulee enemmän kuin asiaa. - Anonyymi00038
Vihreät saastuttavat ihmisiä. Pois minusta heidän aatteet!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2783462Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell211913Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.301561- 841441
- 1381093
- 811034
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.671003Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.90865Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61727Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗51716