Itsepalvelu kassojen maine on huono suuren hävikin myötä. Osa tuotteista jätetään maksamatta kokonaan, tai tuotteisiin laitetaan halvemman tavaran hintalappu, osa kauppiaista on kyllästynyt järjestelmään.
Itsepalvelu kassoja poistetaan
Anonyymi-ap
17346
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Kai tuon nyt tietää että rottalaumat eikun vaan lisääntyy heti kun pieninkään uusi tilaisuus aukeaa varastelulle.
Työkyreiden pakko varastaa kun pieni palkka ei riitä ruokaan!
Kauppias keksinyt keinon vetää tavaraa omiin liiveihinsä "itsepalvelu kassojen" avulla! Sitten kun on tarpeeksi varastossa kassat voi myydä pois seuraavalle kauppiaalle.
Pikapano tilille
Onneksi juopotteluun ja tatuointeihin on rahaa, ruuasta ei niin väliä.
Onneksi työttömät kuolee pikkuhiljaa jaloksista haisemasta.
Reunatiellä voi panna pikana pimuja paljaalla
Ihmisen luonne on sellainen, että aina pitää yrittää huijata ja keplotella.
Haluan huijata ja keppostella 🙋
Pikapanot pikakassalla on kuntoutujan kohokohta tilipäivänä paljaalla
Ei, mutta poonus sätkää olisi...
Bamlaa Liksa pikapano dösa skuuvata kassaa friiduun pippåån
Asiakaspalvelu törkeän ala-arvoista varsinkin Lidlin kassoilla , tympeä ilme kuin norsun kyv..lä lähes jokaisella , olis johto tehtävissä huseeravilla opettamista käytös tapoihin , ensinnäkin tervehtiminen näyttää joiltain uppiniskaisilta ulkosuomalaisilta olevan hukassa , ei luulis paljoa energiaa kuluvan jos hyvät päivät toivotettaisiin , siitä päivän jatkon toivotuksesta vois luopua sovulla , koska vaan muuan sen näyttää muistavan ,
Ulkosuomalaisia kassoilla lähes kaikki ? Ovatko he niitä Riverian opiskelijoita orjana silloin on enemmän ymmärrystä jos ilmatteeks joutuuvat raatamaan , vaan oppivathan ainakin maan kielen mikä ensiarvoista , muuten Lidt yks parhaista ostospaikoista halpaa ,halpaa ja vielä kerran halpaa versus esim K- kauppaan .
Yrittäkää oppia ees hyvät päivän ,Huomenen ym. toivotukset .
Taitaa sinulla olla ongelma?
Ensi täytyy ostaa yksi tuote laillisesti ja tutkia onko siihen piilotettu hälytin. Seuraavan voi sitten huoletta ostaa itsepalvelukassalla.
Voin myydä sinulle itse tekemäni listan, niin pääset heti ostoksille.
Lieksalaista osaamista.
Jo höhheli höh