Oululainen Niina todisti huolta herättäneen tilanteen iltauintinsa yhteydessä tiistaina.
Niina näki, kuinka pariskunta meni uimaan ja jätti noin yksivuotiaan taaperon rannalle itsekseen.
– Molemmat vanhemmat sukeltelivat pois päin rannasta, eikä heillä ollut koko ajan mitenkään mahdollista siinä vahtia lastaan, Niina sanoo.
Hänen mukaansa taapero kyllästyi nopeasti tuttipulloonsa ja lähti ryömimään pois kantokopastaan kohti vettä. Vanhemmista toinen nousi kohta vedestä viemään lapsensa takaisin kopan lähelle hiekkaan ja palasi sitten sukeltelemaan.
Lapsi jäi rannalle konttaamaan takaisin veteen päin.
– Vanhemmat välillä huutelivat hänen nimeään, kun vauva alkoi hermostua ja itkeä. Vauvalla oli hyvin lyhyt matka päästä veteen ja vanhempia tämä ei näyttänyt haittaavan.
Kukaan rannalla olijoista ei puuttunut tapahtuneeseen.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/3fd5a315-fa59-4fed-87e5-341077531b3b
Kuinka yksinkertaisia siellä ollaan???
Anonyymi-ap
2
85
Vastaukset
- Anonyymi
Tyypillisiä oululaisia.
- AnonyymiUUSI
Kukaan rannoilla olija ei puuttunut tilanteeseen. Sehän on niin tyypillista suomalaista käytöstä. Itse olisin soittanut poliisit paikalle jo ihan piruuttanikin tuollaisesta taaperon laimiinlyönnistä. Olisiko sieltä vedestä tullut jompikumpi vanhemmista vauhdilla lapsensa luo. Tuo joidenkin nuorten vanhempien itsekkyys on on käsittämätöntä. Molempien oli tietenkin päästävä samanaikaisesti sukeltelemaan jättäen lapsensa oman onnensa nojaan. Minä, minä ja minä, vain ja ainostaan!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle443052Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362651Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532604Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1052324Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle512163Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3451916- 1501566
- 741423
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231258Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.281185