Ei saa Sofiaa syytellä. Hän pelastaa maapallon ilmastoa. Kun Sofia vaatii autoilun vähentämistä, niin hyvin monet tekevät niin ja päästöt vähenevät. Se on hyvä. Kyllä palkkioksi Sofia itse saa autoilla ja lentomatkustella niin paljon kuin haluaa.
Sofia on viaton ja oikeassa
24
305
Vastaukset
- Anonyymi
Persujen Antikainen Virran kimpussa. Syy on helppo arvata Virta on kaunis nainen, mutta Antikainen pelästyttäisi karhunkin karkuun ulkonäöllään.
- Anonyymi
Virtako kaunis , usein käynti optikolla auttaa, suosittelen sinullekin.
- Anonyymi
Virta on oikeassa. Se riittää, että me vihreät neuvomme miten muiden tulee toimia. Mutta me itse saamme tehdä niin kuin haluamme. Meidän autoilu tai lentely ei ilmastoa pahenna, kun muut toimivat siten kuin me neuvomme.
- Anonyymi
Lapset ja vanhukset pakotetaan syömään esim. kouluissa heiniä ilmastomuutosten nimissä ja vihreät ajelevat ja lentelevät pitkin poikin maailmaa eikä ilmastomuutoksista puhuta silloin mitään.
- Anonyymi
Kyllä Sofiaa saa ja kaikkia politiikkoja saa arvostella sillä ei Suomi ole mikään diktatuuri maa vaan demokratia.
- Anonyymi
Sofi oli lomalla, onkohan missään bikini kuvia matkalta. 💖💖💖
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sofi oli lomalla, onkohan missään bikini kuvia matkalta. 💖💖💖
toivottavasti ei
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sofi oli lomalla, onkohan missään bikini kuvia matkalta. 💖💖💖
Oliks hän ihan ulkomailla?
- Anonyymi
moktar gubta aloitus...
onko pakko suomi24? - Anonyymi
Vihreät ovat täysin vieraantuneet todellisuudesta.
- Anonyymi
Oliko parikymppisiä kolleja matkaseurana?
- Anonyymi
Sofia ja tämä Fatima Diarra, siinä kaksi ympäristön tuhoajaa : toinen autoilee saastuttavalla dieselilillä ja toinen toinen matkustaa lentääen ympäri maailmaa, ja tämä Fatima vaatii vielä hahden henkilön tilan lentokoneessa, koska on syönyt itsensä lähes kivitalon kokoiseksi.
- Anonyymi
Nyt meidän Vihreässä puolueessa pitäisi tehdä päätös, että Sofia ja Fatima johtvat kaksistaan puoluetta niin kauan kuin haluavat. Se olisi koko Suomen etu.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nyt meidän Vihreässä puolueessa pitäisi tehdä päätös, että Sofia ja Fatima johtvat kaksistaan puoluetta niin kauan kuin haluavat. Se olisi koko Suomen etu.
Fatima vois mennä Afrikkaan syömään banaaneja, se taitaa olla ainoa asia, jonka hän osaa
- Anonyymi
Virta on läpiajava läpipipipasko joka kokee pikkukylien kulttuurihengen ajamalla läpiä ja puhumalla päähänsä
- Anonyymi
Te vhreiden arvostelijat ette ymmärrä tosiasioita. Me vihreät neuvotaan ihmisiä sellaiseen käytökseen ja toimintaan, joka vähentää saasteita ja pelastaa maapallon luonnon. se on kovaa työtä neuvoa tyhmiä ihmisiä, mutta se onnistuu koko ajan entistä paremmin. Siispä palkkikoksi tästä me vihreät saadaan elää normaalisti. Voidaan autoilla ja kirrellä Eurooppaa ja voidaan lennellä lomalle kauaksikin. Voidaan myös syödä aivan normaalisti lihaa ja muita herkkuja.
- Anonyymi
Onneksi vihreillä on tuommosia johtohahmoja. Tyhmempikin sivullinen ymmärtää heidän teoistaan ja puheistaan, että vihreiden toiminta on täysin typerää.
- Anonyymi
vihreäksi synnytään, kun jo alkuvaiheessa huomataan , että kaikki ei ole pään sisällä ihan kunnossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
vihreäksi synnytään, kun jo alkuvaiheessa huomataan , että kaikki ei ole pään sisällä ihan kunnossa.
Noinhan se taitaa olla. Ei saa vihreitä kovin paljon moittia, sillä eivät he itse mahda sille mitään, että järjenjuoksu ei ole parasta mahdollista.
- Anonyymi
Sofia pelastaa Suomen ilmaston kun lähtee mahdollisimman kauaksi täältä, ja jää sinne - lopullisesti,,,kiitämme.
- Anonyymi
Parempi autoilla kuin ryypätä lahjalipuilla Orpon ja Multalan tavoin.
- Anonyymi
Pitäisikö ministerien lomailusta tehdä hiilidioksidijalanjälki tilasto?
Kukin lomailkoon omilla vahvuusalueilla.
- Anonyymi
Vihreys ei taida lähteä omasta asenteesta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset10510694Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen
"Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu1588948Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti906117Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi895135Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita
näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään704417Enää viisi yötä Sannan kirjaan
Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut664293Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..194276Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi874111Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät513761Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa193685