Olet hyvä presidenti. Elämä ennen oli vaikeä.
Ja olin uupunnut kansalaisuuden takiä. Vaika jos sota tulisi, niin puolustan Suomi maan. Vaika kotoisin naapuri maasta. Tarja antoi uuden lakin
joka asuu yli 11 vuotta Suomissa niin sa kansalaisuuden. Olin aika laila ennen alamäessa, ja kiitos että saan elä oman perheni kansa, joka
minulle rakaita,lapset on; 3v, 1v. Tarja antoi elämälle toivon. Ja ei ole arvokaampa kun oma perhe, ihanat lapsukaiset ja mieheni.
Ja olin uupunnut kansalaisuuden takiä. Vaika jos sota tulisi, niin puolustan Suomi maan. Vaika kotoisin naapuri maasta. Tarja antoi uuden lakin
joka asuu yli 11 vuotta Suomissa niin sa kansalaisuuden. Olin aika laila ennen alamäessa, ja kiitos että saan elä oman perheni kansa, joka
minulle rakaita,lapset on; 3v, 1v. Tarja antoi elämälle toivon. Ja ei ole arvokaampa kun oma perhe, ihanat lapsukaiset ja mieheni.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Älkää puhuuka Tarjasta paha tällä sivulla, hän yritä ja jo yritti tehtä hyvä. Esiimerki karjalaiset takaisin Venäjalta. Idea hyvä mutta ei uskalta sillä Venäjan presidenti on sydämetön.
Tarja-täti ja Manu-setä olisivat päästäneet vaikka kaikki "karjalaiset" tänne Moskovaa ja Uralia myöten, jos olisi ollut vain heistä kiinni. Läski-setä päästi vain afrikan "paluumuuttajat".
Muissa maissa presidentit tuppaavat olemaan isänmaallisia ihmisiä, kuten esim. venäjällä ja sen vuoksi inhottavia, suorastaan sydämettömiä, ajaessaan kansansa etuja...
Sinäkin noin sydämmätön, kun kirjoitat noin opetele ensiin sivistys sanaston. Että tulisit kohteliaksi myös itsellesi.
Mitä ihmettä tämä kaikki kuuluu pressa-aiheeseen. Pitäisi ensin ottaa selville, miten Suomen parlamentarismi toimii. Ei Trja säädä lakeja eikä pressalla ole meillä muutenkaan valtaa näissä asioissa. Yrittää vaan saada äänestäjät luulemaan että on jonkinlainen hyväntekijä.
Sinä tiedät kuka minä olen? Meinäsitkö että Venäläisille pitänyt mua viedä pois omasta perheestä? Kävin itsemurha juttuja ja jopa poliisit kuulivat minusta. En halunnut luopua 1 vuotiasta vauvasta. Ja jos piti lahteä pois niin vain kuolema kauta. Meinätkö viellä moitia minut?
Ja on myös sanonta;" älä muita halveksi, ettei sinua halveksitaan". Nimimies tarjosi papeerin anomuksen joka tuli voimaan. Kyllä mua havetti olla siellä kun kaikki seuranet minut. Ja kun sain kansalaisuuden tuntui että armo laskeutui päähäni. Ja vaika koliiki vauva hoitin sen itse, yöstä ja nukkumisesta ei ollut haavettakaan. Entä sinulla? Kun oot niin kova arvostelemaan muita ihmisiä, vaika et tiedät heidän elämästä yhtään mitä.
Kuuluko tämäkin Halosen vilppikampanjaan?
.....takaa Soinin,Niinistön tai jonkun muun tukijoita.I smell a rat....
TURHA KOITTAA,TARJA VOITTAA!Suoraan ensimmäisellä kierroksella...wam bam thank you mam!
http://www.badgerbadgerbadger.com/
Teilatkaa vaan te perkeleet ideologiaa stn sosialistit jotka ei näe kuin oman nenänsä
Jeesukselle, kun pääsette hänelle luokse.
Varmaasti joudutte tulisen jarvelle. Parannusta toivon teile eikä mammonan perässä juokseminen, elämä on lopuksi lyhyt. Ja olen kiitolinen Tarjalle ikuisesti. Ja kiitän Herran myös siitä.
Tykkäkö Jumala itsekäistä? Onneksi ette olete presidentiä muuten olimme kaikki ollet kuoleita jo. Myös itse veroni maksan.