Mikä homma persut? Yksi sun toinen somen persu kirjoittaa nyt somessa venäjän valheita Zelenskystä ja Ukrainan korruptiosta, näin tekee mm. Veromestari. Ikään kuin käynnissä olisi Zelenskyä mustamaalava kampanja. Eli siis mikä homma persut? Venäjänkö hommat taas, persut?
Somen persuilla Zelenskyn vastainen kampanja
Anonyymi-ap
10176
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Persuilla on jäänyt puoluetoimiston kyökin takaovi raolleen Kremlin suuntaan.
Eikö persuja jo hävetä?
eikö sillä olekkaan niitä huviloita välimerellä ?
Ja persu jatkaa venäjän valheita.
ei kyllä minä niistä muinoin luin , väitätkö ettei juutalaiset kerää omaisuuksia ?
Trumpismi valtaa alaa myös Suomessa? Trump on kunnostautunut erottamaan viestin tuojat, vaikka he eivät ole vaikuttaneet viestin sisältöön millään tavalla. Suurin vaikuttaja on ollut herra Trump itse.
Huonot uutiset ikään kuin poistuvat kieltämällä ne, "ei voi olla totta".
Olihan eilen uutisissa se miten Zelenskyin oman puolueen ministeriä syytettiin dronekauppoihin liittyneestä korruptiosta. Myyjä oli palauttanut 30 % kauppasummasta herran henkilökohtaiseen taskuun.
Ylempää on käynyt käsky persuille ...
Samalla Putinin huomattavasti räikeämmästä korruptiosta ollaan hiljaa...
Miksei Suomen suurin Ukrainan ystävä Halla-aho jyrähdä puoluetovereilleen? Vai eikö uskalla, kun pelkää jo putoavansa eduskunnasta?
Toinen venäjän suosikkivalhe on väittää poliittisia vastustajiaan kokaiinin käyttäjiksi. Persut ovat levitelleet näitä valheita mm. Marinista ja sittemmin myös Zelenskystä.