Yksityishenkilöitten (Elokapina) puheluita on kuunneltu laittomin perustein.
Eihän vain ole poliisit halliktuiksen "poliittisessa ohjauksessa" ?
16
101
Vastaukset
- Anonyymi
Suomessa poliittisessa ohjauksessa on poliisilaitos, yle, oikeuslaitos, alko, julkinen liikenne ja julkinen terveydenhuolto. Nämä nyt ainakin
- Anonyymi
Pollisiministeri on persu.
- Anonyymi
Poliisiylijohtajan valitsee valtioneuvosto sisäministerin esityksestä viiden vuoden kausiksi kerrallaan. Sisäministeri on Rantanen PS, eikö ?
- Anonyymi
Rantanen on todennut jotakuinkin näin 2015: "Kun me pääsemme valtaan tungemme meikäläisiä kaikki laitokset täyteen. Eiköhän tahti muutu"
Nyt on persut soluttautuneet joka paikkaan ? Missä ei ole kokoomuslainen.....
- Anonyymi
Rajua kritiikkiä härskistä poliisijohdosta.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/jari-taponen-mtv-lle-minut-savustettiin-ulos-rajua-kritiikkia-harskista-poliisijohdosta/9117524 - Anonyymi
Jos rivipoliiseissa on enemmistö tai paljon persuja en missään nimessä luottaisi
enää poliisiin. Varjelkoon. Onneksi uhka tavikselle on pieni joutua vaaraan,
persupoliisin kynsiin, mutta mitä voimme päätellä ? Ovatko poliisit PS:n tiukassa kuristusotteessa, kuten ulos savustettu poliisi kertoi medialle ? - Anonyymi
HS: "Suomen vajaasta 8000 poliisistaenemmistö on miehiä, joitten poliittinen näkemys painottuu poliisikyselyjen mukaan pomoissa kokoomukseen ja rivipoliiseissa perussuomalaisiin"
Mainitsemasi lainaus osoittaa jossain sentään olevan järkeä ja toivon samaa järjestelyä myös ay mafian piiriin, jolloin ehkä mafia nimityksestä voidaan luopua!
- Anonyymi
Eihän vain, eihän ..... ?
- Anonyymi
Persuus on ujutettu kaikkiin mahdollisiin rakenteisiin ?
- Anonyymi
Poliisi = persu = tyhmä.
On persu ainakin sosialistia fiksumpi, koska ei ole sosialisti! Siinä tuli lopun alku niin SDP:n kuin Vasurilitonkin kannattajille ynnä vihreille, joilla taas laskupää on pettänyt!
- AnonyymiUUSI
Extyökkäri kirjoitti:
On persu ainakin sosialistia fiksumpi, koska ei ole sosialisti! Siinä tuli lopun alku niin SDP:n kuin Vasurilitonkin kannattajille ynnä vihreille, joilla taas laskupää on pettänyt!
Pitäisikö lainata laskupäätä vaikka Stubilta ?
Itse et ainakaan ole penaalin terävin kynä !
Kaikkihan on hallituksen ohjauksessa! Hallitus pitää huolta laeista, joita pitää noudattaa oli sitten vihreä tai punainen eikä muillakaan väreillä ole erivapauksia!
- AnonyymiUUSI
Hallitus on rankka,
kätyrlauma sankka,
ne kauhun tuskaa levittää yl`onnettoman maan,
mutta kansa ottaa vallan vastaan,
hallituksen polkee paskaan.
sotkee sontaan orpon purran,
sekä köörin muun. Anonyymi kirjoitti:
Hallitus on rankka,
kätyrlauma sankka,
ne kauhun tuskaa levittää yl`onnettoman maan,
mutta kansa ottaa vallan vastaan,
hallituksen polkee paskaan.
sotkee sontaan orpon purran,
sekä köörin muun.Hallitus on kansan valitsemien valitsema, joten se on kansan valitsema eli kansaa! Nykyinen hallitus on nostamassa meitä siitä vasuripaskasta, johon meitä on upotettu jo vuosikymmeniä. Olkaa kiitollisia ja opetelkaa itse ansaitsemaan oma elantonne. Jos minä olen siihen kyennyt niin miksi ei Lyylitkin kykenisi? Olenko teitä fiksumpi, vai? Miksi sitten ette ota opiksi kun neuvon?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle1115117Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖493332Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle853099Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku382428- 811817
Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.411550450 000 ulosotossa
Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden1211494Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1191159Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt301129- 161119